OBSH: Bota është e lumtur që ka aq kandidatë për përpunimin e vaksinës

Must Read

Xhaferi: Pa kryetar, Kuvendi s’është konstituuar, Shasivari: Zgjedhja e kryetarit të Kuvendit përcakton afatet

https://youtu.be/9VIybFDNK-U Interpretime të ndryshme rreth asaj nëse parlamenti është konstituuar dhe nëse...

Uniformat e policisë edhe në shqip, Nuhiu nënshkruan aktet, Qeveria duhet t’i definojë me dekret

https://youtu.be/rtGTaveYvnk Kështu do të duken emblemat dygjuhëshe në uniformat e policisë.

Edhe 20 ditë na ndajnë nga viti i ri shkollor, Bashkim Ziberi: MASH nuk është gati

https://youtu.be/j5UO1Qhp5ds Edhe 20 ditë na ndajnë nga 1 shtatori, dita e parë...

Organizata Botërore e Shëndetësisë kumtoi se bota është e lumtur që ka aq shumë vaksina eksperimentale për Kovid-19, që konfirmon me faktin se për momentin zbatohen më shumë se 150 faza të hershme të testimeve.

- Advertisement -

Në fund të takimit hulumtues dyditor u theksua se 17 institucione dhe qendra hulumtuese që tentojnë për të gjetur vaksinë tani më janë në fazë të testimeve ndaj njerëzve dhe se një pjesë e tyre deri në fund të vitit pritet të konfirmohen si efikase, edhe pse ende është larg datës për prodhimin e vaksinës së licencuar.

“Ne jemi shumë të inkurajuar nga avancimi i këtyre kandidatëve për vaksina dhe i presim rezultatet”, ka thënë ekspertja për vaksinim në OBSH, Ana Maria Enazo Restapo, transmetojnë mediumet amerikane.

- Advertisement -

Ajo shtoi se pret testim masiv të disa vaksinave eksperimentale, duke i përfshirë edhe ato të Universitetit Oksford dhe kompaninë AstraZeneka, me të cilat duhet të sigurohen të dhëna për efikasitetin e tyre./MIA

- Advertisement -

Latest News

Uniformat e policisë edhe në shqip, Nuhiu nënshkruan aktet, Qeveria duhet t’i definojë me dekret

https://youtu.be/rtGTaveYvnk Kështu do të duken emblemat dygjuhëshe në uniformat e policisë. Ministri për Punë...

Edhe 20 ditë na ndajnë nga viti i ri shkollor, Bashkim Ziberi: MASH nuk është gati

https://youtu.be/j5UO1Qhp5ds Edhe 20 ditë na ndajnë nga 1 shtatori, dita e parë e vitit shkollor 2020/2021, e...

Ahmeti: Kam qenë në presion të kohës për të ftuar tryezën e përbashkët shqiptare

I pyetur nga gazetarët se pse pikërishtë në këtë moment kërkohet tryeza e partive politike shqiptare, Ahmeti me përgjigje: "Sepse gjithmon kam...

Ahmeti për thirrjen e tryezës së partive shqiptare: Radhën e kishte PDSH-ja

Kreu i BDI-së, Ali Ahmeti, thotë se nuk ka qenë radha e tij për ta ftuar tryezën e partive politike shqiptare. Sipas...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com