OSBE me paralajmërim: Ka mundësi që të rritet korrupsioni

Must Read

Misajllovski për konferencën për media të Zaevit: Është joserioze dhe ikje nga realiteti

Është joserioze, dhe paraqet ikje të plotë nga realiteti të flitet për arritjet trevjaçre, kur sot Maqedonia...

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” në vetizolim, ka qenë në kontakt me Llukarevskën

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” Martin Kostovski para pak kohe në Fejsbuk publikoi se do të jetë në...

Zaev: Mu për shkak të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve “zgjedhjet janë zgjidhje”

Pesë korriku është dita e zgjedhjeve, deklaroi sot lideri i LSDM-sl Zoran Zaev, sipas të cilit, deri...

Financimi për raste emergjente, për të ndihmuar rikuperimin e rënies ekonomike të shkaktuar nga pandemia, me siguri do ta nxisë korrupsionin në të gjithë Evropën, paralajmëroi Organizata për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE). Në deklaratën e tyre theksohet se kriminelët janë shumë të përshtatshëm në gjendje krize dhe do të gjejnë mënyra për të bërë mashtrime për ndihmë.

Shtetet e prekura nga pandemia në bllokun e 57 shteteve të OSBE-së, do të përballen me korrupsion në mënyrë shtesë gjatë muajve të ardhshëm, deklaroi Tomas Greminger për agjencinë austriake të lajmeve APA.

“Ne dyshojmë se në muajt e ardhshëm do të shohim shumë më tepër korrupsion”, tha diplomati zviceran dhe sekretar i përgjithshëm me seli në Gjenevë.

“Kriminelët përshtaten shpejt me dobësitë e sistemeve sociale të shkaktuara nga kriza e koronavirusit”, thekson Greminger, duke shtuar se trafikimi me njerëz me siguri të rritet. (MIA)

  • Tags
  • 4
- Advertisement -

Latest News

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” në vetizolim, ka qenë në kontakt me Llukarevskën

Drejtori i “Gazetës Zyrtare” Martin Kostovski para pak kohe në Fejsbuk publikoi se do të jetë në vetëizolim 14 ditorë përshkak kontaktit...

Zaev: Mu për shkak të mbrojtjes së shëndetit të qytetarëve “zgjedhjet janë zgjidhje”

Pesë korriku është dita e zgjedhjeve, deklaroi sot lideri i LSDM-sl Zoran Zaev, sipas të cilit, deri atëherë partitë kanë 35 ditë...

Ndihmë nga Qeveria për transmetuesit për përballje me pasojat nga kriza e shkaktuar nga Kovid-19

Qeveria siguroi ndihmë për transmetuesit meqëllim të përballjes me krizën e shkaktuar nga Kovid-19. Do të paguhen borxhet e tyre të shkaktuara...

Faza e pestë e zbutjes së masave në Greqi – hapja e sezonit turistik, shkollave, kinemave

Më pak se një muaj pas përfundimit të karantinës, faza e pestë e zbutjes së masave kufizuese dhe kthimit gradual të “normalitetit...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -