Numri assesi të bie! Mbi 8,5 milionë njerëz në botë të infektuar me virus korona

Must Read

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të...
- Advertisement -

Më shumë se 8,5 milionë njerëz në botë janë infektuar me virus korona, prej të cilëve më shumë se 3,2 milionë janë vetëm në SHBA dhe Brazil, tregojnë të dhënat më të fundit të servisit  „Worldmeters“.

Sipas ueb faqes, mbi 4,5 milionë persona tashmë janë shëruar nga virusi korona.

- Advertisement -

Deri më tani në botë janë infektuar gjithsej 8.585.119 persona, ndërsa kanë humbur jetën 456.439.

Më e keqe është gjendja në SHBA, ku janë infektuar mbi 2,2 milionë qytetarë, ndërsa Brazili afrohet deri në një milion, me 983.359 raste të konfirmuara deri më tani me virus korona.

- Advertisement -

Këto dy vende, gjithashtu, janë të parët sipas numrit të viktimave. Në SHBA deri më tani ka 120.688 raste të vdekjes dhe 47.869 në Brazil. Mbretëria e Bashkuar ka saktë 42.278 viktima të Kovid-19.

Në Rusi ka më shumë se gjysmë milionë të infektuar, më saktë 561.091, ndërsa viktimat janë 7.660. India dhe Britania e Madhe kanë më shumë se 300.000 të infektuar. Në Spanjë, ka 292.348 të infektuar, ndërsa pastaj vijojnë Peruja, Italia dhe Kili, të cilët kanë mbi 200.000 raste./MIA

Skrinshot i datës 19.06.2020ë ora 10:00
- Advertisement -

ASH-AAA karton të kuq për zëvendësministrat? Abazi: S’kanë legjitimitet, do të punojnë vetëm për interesat partiake

Zëvendësministrat e rinj të propozuar nga Qeveria, nuk do të sjellin asnjë risi, por vetëm do të punojnë për interesat e tyre...

Bytyqi kundër Grubit dhe Zaevit, “Paratë publike nuk duhet të ndahen sipas përkatësisë etnike”

https://youtu.be/QVHD2o-kb-0 Propozimi i zëvendëskryeministrit të parë, Artan Grubi që të subvencionohen kompanitë private të cilat do të...

Profesionet të ndryshme nga obligimet?! Zëvendësministrat të martën para deputetëve

https://youtu.be/KaiRwPjWwFY Në vend që të kenë fundjavë të lirë, deputetët do të duhet t’i lexojnë biografitë dhe...

MPB “ruan” ish-ministren Jankullovska, Gruevski në Budapest, bashkëpunëtorët e tij më të afërt në burg

https://youtu.be/I-GFz2nm33w Përditshmëri e banorëve të rrugës “Dimçe Mirçev” numër 20, janë makinat policore, sepse vetëm 10 metra...

Jo të gjitha shkollat kanë kompjuterë dhe internet

https://youtu.be/l-Cg1Gf5xHo Ministria e Arsimit dhe Shkencës po informon drejtorët e shkollave fillore dhe të mesme për llojin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -