Një restaurant ku ushqimi shërbehet me litar dhe shportë

Must Read

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...
- Advertisement -

Një restaurant me një ulëse, që shërben disa lloje të ushqimeve, u hap në një fushë të Suedisë. E vendosur në mes të një are në Ransäter, ky restaurant ka vetëm një tavolinë dhe një karrige, ashtu që një person mund të shërbehet pa i thyer rekomandimet e distancës sociale. Restauranti është nën pronësi të kuzhinierit Rasmus Person dhe partneres së tij, Linda Karlsson, e cila shërben ushqimin duke përdorur një litar dhe një shportë, ashtu që personelit të kamarierëve nuk do t’ju duhet të punojnë atje.

Ushqimi përgatitet në kuzhinën e çiftit, para se të dërgohet në tryezë përmes litarit. Në vend se t’ua faturojnë darkave një çmim fiks, çifti po praktikon një model që u lejon njerëzve të dhurojnë çfarëdo shume që ata mendojnë se është e përshtatshme për shërbimin. Çifti po planifikon që restauranti të qëndrojë i hapur përgjatë sezonës së verës. “Mendoj që një nga gjërat që po na mungon më së shumti në këtë kohë është udhëtimi dhe meqë s’kemi mundësi të udhëtojmë larg, së paku le të udhëtojmë me mendjet tona”, deklaroi Person. Për dallim nga shumica e vendeve të Evropës, Suedia nuk ka aplikuar masa kufizuese për qytetarët e saj. Sidoqoftë, banorët e Suedisë po këshillohen të zbatojnë udhëzimet për distancimin shoqëror kur është e mundur.

- Advertisement -

Latest News

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -