Një helikopter ushtarak i Azerbajxhanit rrëzohet në Iran pasi ishte goditur nga forcat e Nagorno Karabahut

Must Read

Në spitalin në Strugë nuk ka vend për persona pozitivë në Kovid-19

Dhjetë shtretërit e planifikuar për pacientët pozitivë për Kovid 19 në Repartin Intern të Spitalit të Përgjithshëm...

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një...

Forcat kundërajrore të republikës së vetëshpallur Nogorno Karabah goditën një helikopter të aviacionit ushtarak të Azerbajxhanit që ka fluturuar përgjatë linjës së konfrontimit. Helikopteri më vonë është rrëzuar në territorin e Iranit fqinj, bëri të ditur sot përfaqësuesja e Ministrisë armene të Mbrojtjes Shushana Stepanijan.

Ministria e Mbrojtjes së republikës së vetëshpallur të Nagorno Karabahut bëri të ditur se ky incident i rrëzimit të helikopterit në territorin e Iranit nuk ka qenë i qëllimshëm.

“Fatkeqësisht, incidentet e këtilla janë të pashmangshme, sepse luftimet po zhvillohen jo shumë larg territorit iranian”, theksohet në kumtesën e Ministrisë së Mbrojtjes./MIA

Në spitalin në Strugë nuk ka vend për persona pozitivë në Kovid-19

Dhjetë shtretërit e planifikuar për pacientët pozitivë për Kovid 19 në Repartin Intern të Spitalit të Përgjithshëm të Strugës janë mbushur.

Zekiri, Llukarevska dhe Kadrija japin dorëheqje nga funksioni i deputetit

Deputetët Muhamed Zekiri dhe Sanja Llukarevska nga LSDM dhe Bajram Kadrija nga BDI kanë dhënë dorëheqje nga funskioni i deputetit. Dorëheqjet vijnë...

Instituti për Shëndet Publik do të bëjë 1000 testime në ditë, hapet repart i ri për testim

Përveç repartit ekzistues të pranimit, nga sot në Institutin e Shëndetit Publik do të funksionojë edhe një repart tjetër i pranimit, me...

Mickoski kërkon nga Qeveria që të sëmurët kronikë të lirohen nga puna

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski, ka bërë thirrje që personat me sëmundje kronike të lirohen nga puna, për shkak të siç thotë,...

Zaev për TV21: Nuk kam pasur kontakt direkt me Spasovskin, por do të testohem

Kryeministri i vendit Zoran Zaev për TV21 deklaroi se nuk ka pasur kontakt me ministrin e Punëve të Brendshme Oliver Spasovskin, por...

More Articles Like This