Nis gjykimi për dy djemtë e Shtipit që rrahën dhe incizuan 21-vjeçaren

Must Read

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...
- Advertisement -

Në Gjykatën Themelore të Shtpit ka nisur seanca për dy të rinjt që në janar të këtij viti dhunuar një vajzë në hyrje të një pallati banimi. Që të dy ngarkohen për veprën penale “dhunë” e dënimi mund të jetë nga 6 muaj deri në 5 vjet burgim.

Djemt janë të moshës 23 dhe 26 vjeç, raporton TV21. Avokati i njërit prej të akuzuarve, Valentin Zafirov, para se të fillojë seanca tha se pret gjykim të drejtë. Ai theksoi se për shkak të masave për mbrojtje nga koronavirusi nuk ka mundur të jetë në kontakt me klientin e tij në burgun në Kumanovë, sepse ka qenë në vetëizolim dhe kështu nuk ka mundur të ndërtojë strategji të plotë.

“Gjykatësit të mos ndikohen nga atmosfera që u krijua në opinion, t’i vlerësojnë drejtë rrethanat, ta vlerësojnë Kodin për Procedurë Penale, ashtu të veprojnë dhe të sjellin vendimin e duhur” tha Zafirov.

Përndryshe djemt e akuzuar për dhunë, vetë e patën filmuar rrahjen e vajzës ndërsa videoja u shpërnda online më 2 prill. E dhunuara 21 vjeçare ka marrë ndihmë nga ekipi i qendrës për punë sociale në Shtip dhe i është bërë edhe eko.

 

  • Tags
  • 3
- Advertisement -

Latest News

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -