Nesër Qeveria vendos për orën policore në Shkup, Kumanovë, Tetovë, Shtip

Must Read

Edhe “Lanset” e dënoi përgjigjen “katastrofike” të Trampit për Kovid-19

“Lanset” është edhe një revistë shkencore e cila u bën thirrje amerikanëve që të votojnë për ndryshim...

Rreth një mijë amerikanë në ditë vdesin nga Kovid-19

Sipas të dhënave të fundit, rritja rekorde e përnjëhershme e numrit të rasteve me koronavirus në SHBA...

Debati kuvendor për ribalansin e Buxhetit vazhdon nesër

Në Kuvend pasdite vazhdoi debati për ribalansin e Buxhetit, i cili sillet për shkak të krizës së...

Komisioni për sëmundje infektive ka propozuar, dhe Qeveria do të diskutojë dhe të vendosë nesër për kthimin e mundshëm të orës policore, tha Ministri i  Shëndetësisë Venko Filipçe.

Ai nuk përmendi se për cilat qytete mund të vlejë ora policore, por tashmë është bërë e ditur se propozimi i Komisionit për sëmundje infektive është kthimi i kufizimit të lëvizjes në qytetin e Shkupit, Shtipit, Kumanovës dhe Tetovës nga ora 22:00 deri në 5:00.

  • Tags
  • 2

Edhe “Lanset” e dënoi përgjigjen “katastrofike” të Trampit për Kovid-19

“Lanset” është edhe një revistë shkencore e cila u bën thirrje amerikanëve që të votojnë për ndryshim të zgjedhjeve presidenciale javën e...

Rreth një mijë amerikanë në ditë vdesin nga Kovid-19

Sipas të dhënave të fundit, rritja rekorde e përnjëhershme e numrit të rasteve me koronavirus në SHBA po i shtyn spitalet në...

Debati kuvendor për ribalansin e Buxhetit vazhdon nesër

Në Kuvend pasdite vazhdoi debati për ribalansin e Buxhetit, i cili sillet për shkak të krizës së kovid-19 dhe nga miratimi i...

Paris, arrestohet një burrë që kërcënoi policinë me thikë

Policia franceze sot në Paris mposhti dhe arrestoi një burrë që kërcënoi policët me dy thika, njoftoi një burim policor.

NATO dhuron 60 respiratorë! Filipçe: Do të përdoren nëpër autoambulanca

https://youtu.be/xS__PL0D7tc Në kohën kur po rritet numri drastik i të infektuarve me Covid-19, NATO dhuroi 60 respiratorë...

More Articles Like This