Array

Nesër homazhe dhe varrimi i akademik Mark Krasniqit

Must Read

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin...
- Advertisement -

Këshilli organizativ i ceremonisë së varrimit në bashkëpunim me Akademinë e Shkencave dhe Arteve të Kosovës kanë përcaktuar agjendën e ceremonisë së varrimit të akademik Mark Krasniqit, spas së cilës kjo ceremoni do të fillojë në orën 13:00 me një mbledhje komemorative në ASHAK.

Menjëherë pas kësaj, në hollin e ASHAK do të bëhen homazhe, prej orës13:30 deri në 15:00, kur kortezhi do të niset nëpër “Agim Ramadani”, për t’iu bërë homazhe dhe nderim para shtatores së Presidentit Ibrahim Rugova, para shtatores së Skënderbeut dhe para shtatores se Nënë Terezës.

- Advertisement -

Një ceremoni e nderimit do të zhvillohet, prej orës 16:00 në sallën e sportit të Pallatit të Rinisë.

Ceremonia e varrimit të akademikut të ndjerë do të bëhet në varrezat katolike në lagjen Arbëria në orën 17:00.

- Advertisement -

Në këtë ceremoni për dhënien e lamtumirës së fundit të akademik Mark Krasniqit pritet te marrin pjesë personalitete të larta të vendit, nga Shqipëria dhe nga diaspora, si dhe qytetarë të vendit.

- Advertisement -

Zv/kryeministri Grubi premton se do të angazhohet për barazi gjinore në politikë

Zëvendëskryetari i parë i Qeverisë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive, Artan Grubi, i cili para dy ditëve paralajmëroi...

Bujar Osmani tregon 5 pikat me prioritet të MPJ-së

Ministri i Punëve të Jashtme të Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në pres-konferencë për media bëri të ditura pesë pikat me prioritet...

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse janë përmbytur 29 lagje.

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë mundësi për mësim si edhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -