Nëse testoheni për Covid-19 në RMV, duhet të qëndroni në izolim shtëpiak

Must Read

Mickoski në TV21: S’ka më parim “fituesi me fituesin” por “programi me program”

Kreu i partisë opozitare VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, i ftuar në emisionin ClickPlus në TV21 deklaroi se që...

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është...
- Advertisement -

Me masat e reja qeveritare, nëse do të realizoni testim për Covid-19, jeni të detyruar të qëndroni në izolim shtëpiak derisa t’i merrni rezultatet.

“Izolim shtëpiak i detyrueshëm do të vlejë për personat që do të testohen për virusin korona. Personat që do të testohet do të qëndrojnë në vetë – izolim derisa t’i marrin rezultatet nga testi. Kjo masë do të vlejë deri në fund të pandemisë”, tha kryeministri teknik, Oliver Spasovski.

Kujtojmë, se kjo masë erdhi pasi paraprakisht kryetari i Kumanovës, Maksim Dimitrievski kishte realizuar testim dhe deri te rezultati pozitiv për Covid-19, ka marrë pjesë në ngjarje publike, ku si rezultat në vetëizolim janë disa pjesëtarë qeveritarë.

- Advertisement -

Latest News

Çegranasit në pritje të fushës së sportit! Komuna e Gostivarit dhe ARS ia hedhin fajin njëra-tjetrës

https://youtu.be/Q4_FXhlBS4Q Banorët e Çegranit ende janë në pritje të rikonstruimit të fushës së sportit në fshatin e...

TV21 në zonën e kuqe të klinikës infektive! Vetëm në 24 orët të fundit janë hospitalizuar tre pacientë të rinj

https://youtu.be/fh8r2tuCvAQ Jovica Paunoski, Gazetar TV21: Kjo prapa meje është Klinika infektive. Çdo ditë numri...

Kritika për mësimin online! Inspektorati s’i ka verifikuar lëshimet, janë në vetëizolim

https://youtu.be/JAU8iVA1Dg0 Unioni i nxënësve të shkollave të mesme sot ka dalë me një sërë kritika për mënyrën...

Nga sonte deri të hënën orë policore! Qytetarët të revoltuar, Filipçe insiston për kontrolle më të ashpra

https://youtu.be/LEiNXM7EEU8 Lëvizja e lirë e qytetarëve zgjati vetëm 10 ditë. Pasi më 26 maj u shfuqizua, dje...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -