Nëse testi bëhet i detyrueshëm për udhëtime jashtë vendit, shteti ka kapacitet ta realizojë

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Vendi ka kapacitet të realizojë testime për ata që duan të udhëtojnë nëse miratohet një vendim i tillë të jetë i nevojshëm test për udhëtim jashtë vendit, tha Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe duke u përgjigjur në pyetjet e gazetarëve në konferencën e sotme për shtyp.

“Ekziston mënyrë për t’u bërë testimet. Ne jemi duke punuar në një sistem të testeve të shpejta që e identifikojnë virusin, ndërsa aparati është i disponueshëm në disa institucione dhe institucione të shëndetit publik. Rezultati arrihet për një orë. Nëse ky është vendimi ynë i përbashkët, atëherë mund ta zbatojmë atë”, deklaroi Filipçe.

Në lidhje me hapjen e kufijve tha se do të presim që dokumenti me Greqinë të bëhet zyrtar, në mënyrë që të mund të flasim konkretisht për mënyrën e udhëtimit./MIA

- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -