Nënkryetari i Kuvendit: Të nderuar që Ramazanin e nisim në kohë tundimi nga pandemia

Must Read

Reagim i TV21: “Po bëhet presion ndaj punës së redaksisë së televizionit?”

https://youtu.be/KKte24wRBOo Për arsye ende të paqarta, të paktën deri më tani, Televizioni...

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak...
- Advertisement -

Nënkryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Zeqir Ramçilloviç përmes profilit të tij në Facebook ka përcjellë urimet për fillimin e muajit të Ramazanit, të cilin po e presim në momente kur bota po përballet me pandeminë e koronavirusit.

“Allahu ai na nderoi të presim Ramazanin me të gjitha të mirat e tij që t’i përkushtohemi vlerave të vërteta dhe që të bëhemi njerëz më të mirë, por ai gjithashtu na nderoi me tundimin të fillojmë Ramazanin në momente kur mbretëron pandemia globale e koronavirusit në të gjithë botën. Masat për të mbrojtur shëndetin e qytetarëve kanë rezultuar me mbylljen e xhamive, por kjo nuk e ndalon askënd që të lutet në shtëpinë e vet dhe me familjen e vet. Lë të pushtojë dhe përmbushë shpirtrat tanë Ramazani, dhe kjo është mënyra më e mirë për të kapërcyer këtë tundim, për të ruajtur veten dhe familjet tona, dhe në këtë mënyrë duke ruajtur shëndetin publik. I lutem Allahut dhe ju uroj ditë të lumtura dhe të bekuara të Ramazanit, t’i kaloni ato në shëndet të mirë, ibadet të vërtetë, në paqe dhe bereqet, respekt të ndërsjellë dhe rehati. Allahu na e bëftë kabull agjërimin, dhe na i pranoftë lutjet për shëndet, fat dhe mirësi për të gjithë qytetarët e vendit tonë dhe gjithë botës” ka shkruar Ramçilloviq.

Poštovani građani, dragi prijatelji, cijenjeni vjernici pred nama je mjesec milosti i oprosta Ramazan. Allah dž.š. nas…

Gepostet von Zećir Ramčilović am Donnerstag, 23. April 2020

- Advertisement -

Latest News

Dy viktima nga Kovid 19, njëri 73, tjetri 64 vjeçar

https://www.youtube.com/watch?v=_9u2Y8-LEsA&feature=youtu.be 125 persona kanë rezultuar pozitiv me Kovid 19 në 24 orët e fundit, ndërsa vetëm 8...

Përse u rrit numri rasteve me Kovid 19? Flasin drejtori Memeti dhe mikrobioologu Panovski

https://www.youtube.com/watch?v=A4a4r7RGM5s&feature=youtu.be Rritja e numrit të rasteve pozitive me Kovid-19 është për shkak mosmenaxhimit të mirë të institucioneve...

Debati për zgjedhje parlamentare në kohë të vështirë pandemie!

https://www.youtube.com/watch?v=sI0lua3QUmA&feature=youtu.be Partitë politike për interesat e tyre hapën temën e zgjedhjeve në kohë pandemie dhe në këtë...

“Nëse shkëputet lidhja, bie nga provimi”, studentët ankohen për provimet online

https://www.youtube.com/watch?v=dWgw6toP8dg&feature=youtu.be Nga shtëpia me kompjuterë dhe laptopë personal, kështu do t’i realizojnë provimet studentët e Universitetit të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -