Array

Nën hetime 'dhurata' e BE-së për Kosovën

Must Read

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës....
- Advertisement -

Objekt gjigant, që mori jetën e një njeriu gjatë ndërtimit dhe po rrezikon edhe shëndetin dhe jetët e stafit prokurorial e gjyqësor, për shkak të defekteve të lëna, është bërë objekt hetimi në prokurori.

Prokuroria ka konfirmuar se ka nisur hetime për Pallatin e Drejtësisë, kjo vijë pasi Bashkimi Evropian, si investitori kryesor ka kërkuar hetime për projektin 30 milionësh të ndërtimit të Pallatit të Drejtësisë, për shkak të aksidenteve që nuk po kanë të ndalur në këtë objekt.

Nga Zyra e Bashkimit Evropian dhe e Përfaqësuesit Special i BE-sëkanë thënë se po mbledhin të dhënat rreth situatës me projektin e kësaj ndërtese.

- Advertisement -

Kryetari i Sindikatës së punëtorëve, Asllan Rusinovci, ka thënë se pavarësisht hetimeve që kanë nisur shëndeti i njerëzve po rrezikohet dhe politika po ndikon për t’u heshtur rastet.

Ministria e Administratës Publike nuk ka treguar nëse i ka marrë seriozisht shqetësimet dhe kërkesën për raport hetues të Bashkimit Evropian. Krejt çka ka konfirmuar zëdhënësi i kësaj ministrie Zeqir Bekolli është se objekti ndodhet në periudhën e garancionit. “Eliminimin e defekteve e ka për detyrë ta bëjë kryesi i punimeve. Ata janë të pranishëm në ndërtesën e Pallatit të Drejtësisë”, ka thënë Bekolli./ 21MEDIA

- Advertisement -

Jankulloska: Nuk ka nevojë për spektakël, unë jam në shtëpi, nuk shkoj askund

Ish-Ministrja e Punëve të Brendshme Gordana Jankulloska, për të cilën dje Gjykata e lartë  vendosi se ankesa ishte refuzuar, dhe se ajo...

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -