Në korrik më pak turistë të huaj për 94,9%

Must Read

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e...

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër...

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu...
- Advertisement -

Enti Shtetëror për Statistikë në korrik të këtij viti ka evidentuar 75.591 turistë të cilët kanë realizuar 436.180 bujtje.

Numri i turistëve në krahasim me korrikun e vitit 2019, është zvogëluar për 56 për qind, ndërsa i bujtjeve  për 36.1 për qind.

- Advertisement -

Numri i turistëve vendor është zvogëluar për 4,8, ndërsa i atyre të huaj për 94.9 për qind.

Numri i bujtjeve  të turistëve  vendor në korrik të vitit 2020, në krahasim me  korrikun e vitit 2019, është zvogëluar për 6,3, ndërsa i bujtjeve të turistëve të huaj për 93,4%.

- Advertisement -

Në periudhën janar-korrik të vitit 2020, në krahasim me periudhën e njëjtë të vitit paraprak, numri i turistëve  është zvogëluar për 67,4 për qind dhe atë; te turistët vendor ka zvogëlim  për 43,9, ndërsa te turistët e huaj për 79,6%. Numri i bujtjeve, sërish, është zvogëluar për  56,6 për qind, dhe atë: te turistët vendor për 30,8, ndërsa te turistët e huaj për 80,3 për qind. sa/

- Advertisement -
  • Tags
  • 3

Drita e Gjilanit kalon në raundin e tretë të Ligës së Evropës

Skuadra e Dritës së Gjilanit arriti që të përgatis një befasi të madhe, duke mundur Sileksin e favorizuar në Shkup, me 2-0....

Shkëndija sjell Murinjon dhe Totenhemin në Shkup! Tetovarët festuan kundër botosanit me golin e ibraimit

Shkëndija e mposhti Botoshanin me golin që e shënoi Besart Ibraimi në minutën e dytë në kuadër të rrethit të dytë kualifikues....

Xhaferi: Po ta kisha amnistuar Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq

"Po të kisha amnistuar Trajko Veljanoskin, ai sot nuk do të ishte në gjyq", kështu deklaroi njeriu i parë i Kuvendit, Talat...

Xhaferi në Click Plus: Nesër do të dëshmoj për “27 prillin”

Kryetari i Kuvendit Talat Xhaferi nesër do të dëshmojë për rastin “27 prilli”. Këtë ai e bëri të ditur në emisionin Click...

Alarm i rrejshëm për bombë në Shkup! Ishte peshore që po i mbaronte bateria

Një lajmërim për bombë i është bërë policisë këtë pasditë. Paraqitësi ka deklaruar se bomba është në afërsi të Fakultetit Arkitektonik në...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -