Në Bllacë lëvizje e paktë e qytetarëve, shtetasit e Kosovës ktheheshin prapa

Must Read

Arrestohet një person nga fshati Mojanc i cili në “Tik-Tok” ka publikuar pamje duke djegur zona publike

Një i mitur nga fshati Mojanc është arrestuar  i cili në Tik-Tok ka publikuar pamje duke djegur...

Paris: Ndalohet tubimi i më shumë se 10 personave, obligohet mbajtja e maskës

Në Paris është ndaluar  të mblidhen më shumë se 10 persona nëse nuk mund të respektohen masat...

Deri më 31 gusht vazhdohet kufizimi i përkohshëm i lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut

Vendimi ministror për kufizim të përkohshëm të lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut, Turqinë dhe Shqipërinë,...

Për shkak të vendosjes së testit PCR për shtetasit e Kosovës, në Bllacë kishte lëvizje të pakta të veturave. Në vendin tonë pa problem hynin veturat me targa të Maqedonisë së Veriut dhe të shteteve evropiane,

- Advertisement -


“E kam shoqën dhe po shkoj ta marr”.
TV21: Ju jetoni në Kosovë?
“Jo, në Gjermani.. e kemi për shkurt kohë”.

“Kemi shtetësi të Gjermanisë. Duhet të fluturojmë dhe po shkojmë në aeroport”.

“Po shkojmë për në Stamboll. Ne jemi shtetas të Turqisë, jemi shofera”.
TV21: Keni pas probleme me kufijtë?
“Jo, jo nuk kemi pasur problem”.

Nuk lejoheshin të hyjnë vetëm shtetasit e Kosovës.

- Advertisement -

Gjatë ditës janë kthyer edhe udhëtarë dhe vetura të tjera, njoftoi komandanti i stacionit policor të vendkalimit kufitar Bllacë, Besim Asani.

- Advertisement -


“Kemi pasur dhjetëra vetura të cilët kanë ardhur deri te pika kufitare, mirëpo për shkak se nuk e kanë poseduar testin, të njëjtit janë kthyer prapa”, deklaroi Besim Asani, komandanti i stacionit policor të vendkalimit kufitar Bllacë.

Shtetasit e Kosovës nuk lejohen të hynë në Bllacë, sepse me vendimin e ri të Qeverisë së Maqedonisë së Veriut, ata mund të hyjnë në vendin tonë nëse kanë test PCR jo më të vjetër se 72 orë. Ky vendim ka hyrë në fuqi nga mesnata e 9 korrikut dhe nuk dihet deri kur do të qëndrojë në fuqi.

- Advertisement -

Latest News

Paris: Ndalohet tubimi i më shumë se 10 personave, obligohet mbajtja e maskës

Në Paris është ndaluar  të mblidhen më shumë se 10 persona nëse nuk mund të respektohen masat epidemiologjike, kumtoi policia parisiene.

Deri më 31 gusht vazhdohet kufizimi i përkohshëm i lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut

Vendimi ministror për kufizim të përkohshëm të lidhjeve të Greqisë me Maqedoninë e Veriut, Turqinë dhe Shqipërinë, nga 31 korriku i vitit...

Në një kamion gjenden 43 emigrantë

Dje (14.08.2020) rreth orës 12:00 në rrugën rajonale Sveti Nikollë – Kumanovë, nëpunësit policorë kanë dhënë shenjë sinjalizuese për të ndaluar një...

Regjistrohen 369 shkelje për mosmbajtjen e maskës

Gjatë 24 orëve të fundit (14/15.08.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 369 shkelje për mosmbajtjejn e maskës, informojnë nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com