Ndahen çmimet “8 shtatori”, Lulzim Vrenezi mori çmimin për vepër jetësore

Must Read

470 milionë euro për pakon e katërt ekonomike, kryeministri Zaev e prezantoi pakon e re me 31 masa të veçanta

https://youtu.be/kdQaabZ9t-o Masa e parë është që të vazhdohet me pagesën e subvencionimit...

Rajoni pa teste PCR, kur? Filipçe: Ballkani Perëndimor bashkë me Bullgarinë dhe Greqinë, t’i hapin kufijtë

https://youtu.be/Ql7l3wD1pms Ende po pritet përgjigjja prej disa vendeve fqinje lidhur me idenë...

Subvencionim rrogash ka, sepse ka diskriminim?! Zaev premton se plani i ri do të jetë i barabartë për të gjithë!

https://youtu.be/el41cQQ9pYk Plani i Qeverisë që të inkurajojë dhe do të bashkëpunojë me...
- Advertisement -

Garuesi shumëvjeçar në mundje, i cili tani punon si trajner, Lulzim Vrenezi është fituesi i sivjetshëm i çmimit për vepër jetësore në sferën e sportit. Ai në mënyrë aktive ka garuar plot 28 vjet, kurse si trajner bashkë me mundësit e tij vitin e ardhshëm do të marrë pjesë në Lojërat Olimpike në Tokio.


“Më paraqet kënaqësi e madhe fakti se unë jam fitues i çmimit “8 shtator”. Pa dyshim ky është çmimi më i madh që e kam marrë në jetën time. Shpresoj se do t’ju gëzojmë edhe në Lojërat olimpike në Tokio me medalje”, Tha Lulzim Vrenezi, mundës.

- Advertisement -

Edhe 4 punëtorë të sportit e morën çmimin “8 Shtatori”, Sokrat Eftimovski, mundës, Besnik Murati, karate, Vanço Jovanovski, hendbollist dhe Gjorgji Vuçkov, atletikë, me çka u jepet mirënjohje për përkushtimin e tyre në sferën e sportit.

Nga Agjencia për Rini dhe Sport paralajmëruan se edhe në të ardhmen do të vazhdojnë me përkrahje për të gjithë punëtorët e sportit të cilët me sukseset e tyre e promovojnë shtetin tonë në vendet e tjera. Zëvendës drejtori Izmit Nura tha se marrja e kësaj mirënjohjeje është vërtetim për punën  dhe përkushtimin e tyre.

- Advertisement -


“Përmes rolit tuaj në përfaqësimin dhe afirmimin e RMV-së në korniza ndërkombëtare keni kontribuuar për përforcimin e vetëdijes nacionale dhe për promovimin e shtetit tonë, diçka për të cilën ne të gjithë mburremi”, u shpreh Izmit Nura, zëvendësdrejtor i Agjencisë për Rini dhe Sport.

Çmimi “8 Shtatori” u jepet çdo vit punëtorëve të sportit të cilët kanë kontribut të veçantë për zhvillim, afirmim dhe promovim të sportit në plan ndërkombëtar.

- Advertisement -

470 milionë euro për pakon e katërt ekonomike, kryeministri Zaev e prezantoi pakon e re me 31 masa të veçanta

https://youtu.be/kdQaabZ9t-o Masa e parë është që të vazhdohet me pagesën e subvencionimit të rrogave në ekonomi me...

Rajoni pa teste PCR, kur? Filipçe: Ballkani Perëndimor bashkë me Bullgarinë dhe Greqinë, t’i hapin kufijtë

https://youtu.be/Ql7l3wD1pms Ende po pritet përgjigjja prej disa vendeve fqinje lidhur me idenë për hapjen e kufijve në...

Subvencionim rrogash ka, sepse ka diskriminim?! Zaev premton se plani i ri do të jetë i barabartë për të gjithë!

https://youtu.be/el41cQQ9pYk Plani i Qeverisë që të inkurajojë dhe do të bashkëpunojë me sektorin e biznesit, që privati...

Çfarë po bën Kryetari i Butelit? Shumë premtoi, e çdo punë ka ngecur!

https://youtu.be/z5KU2FQ84AE “Pyes! Pse nuk është ndërtuar objekti i ri shëndetësor dhe pse Buteli nuk ka poliklinikë? Qëllim...

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -