Naser Zyberi nuk do të punësohet në Ministrinë e re – thotë Grubi

Must Read

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen...

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të...
- Advertisement -

Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sistem Politik, Artan Grubi i pyetur nga TV21, nëse Naser Zyberi do të jetë këshilltarë në Ministrinë e re, ai tha se Naser Zyberi nuk do të punësohet në Ministrinë e re, por do të jetë pjesë e një ekipi intelektualësh që do të ndihmojnë në strukturimin e Ministrisë së re, raporton TV21.

“Kisha takim miqësor me z.Naser Zyberi i cili është një intelektual i shquar në shoqërin tonë, i cili ishte frontmen i idesë së z.Ali Ahmeti për barazi të plotë të shqiptarëve dhe qytetarëve të tjerë në vendin tonë. Ndërsa keq interpretimet e ati takimi u bënë nga mediat duke e lexuar ndoshta edhe gabimisht tekstin të cilën ishte prezantuar në komunikatë. Bëhet fjalë për këshilla të cilat Naser Ziberi si njohës i mirë i administratës dhe i Lligjeve në këtë vend mund të jep në struktirimin e Ministrisë si një dashamirë jo vetim i Ministrisë së re, por edhe njëri nga tekst shkruesit – autorët e Marrëveshjes së Ohrit. Një njeri i cili e njeh se si frymon Marrëveshja paqësore e Ohrit dhe bashkë edhe me profesor të tjerë universitar siç është Borçe Davitkovski dhe disa profesor të tjerë të cilët planifikoj t’i takoj ditëve në vijim të bëjmë një ekip të profesorëve dhe të njohësve të kësaj lëmie të cilët do të ndihmojnë në strukturimin dhe funksionalitetin e Ministrisë së re që ta merr rolin e saj të plotë. Naser Zyberi nuk do të punësohet në Ministrinë e re por do të jetë pjesë i një ekipi të intelektualëve të cilët do të bëjnë një analizë dhe do të ndihmojnë në strukturimin e Ministrisë së re”, deklaroi Zëvendëskryeministri i parë dhe Ministri për Sisitem Politik, Artan Grubi.

- Advertisement -

- Advertisement -
  • Tags
  • 1

Haradinaj: Ende nuk e kemi shpëtuar Ujmanin, duhet të bëjmë kujdes me fizibilitetin

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj sonte ka paralajmëruar se Kosova nuk guxon të heqë dorë nga interesat e saja në dialogun me...

Itali, stadiumet do të hapen gradualisht nga 8 tetori

Ministri italian i sportit Vincenzo Spadafora ka treguar se stadiumet në Itali do të fillojnë të hapen gradualisht nga data 8 tetor....

Makron: Rusia të japë shpjegim për helmimin e Navalnit, ekzistojnë linja të kuqe për armë kimike

Presidenti francez Emanuel Makron sot kërkoi nga Rusia urgjentisht ta shpjegojë rastin me helmimin e kritikut të Kremlinit, Aleksej Navalni dhe theksoi...

Arturo Vidal: Me Interin dua të fitoj shumë gjëra

Tashmë ish-mesfushori i Barcelonës Arturo Vidal ka folur për herë të parë si lojtar i Interit, duke e falënderuar klubin zi-kaltër për...

“Mbetemi në qëndrimin se prindërit duhet të kthehen në punë” – tha Shahpaska

"Me krijimin e kushteve për akomodimin e fëmijëve në institucionet parashkollore – kopshte dhe qendra ditore për zhvillim të hershëm të fëmijës,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -