Murinjo: Nuk është fundi i botës nëse Totenhemi nuk përfundon në top 6

Must Read

Kompanitë energjetike nuk anulojnë vendimin, MEPSO: Qytetarëve nuk i dhimbsen të hollat për internet, e për rrymë reagojnë

https://youtu.be/ACr0bsf2Grs “Qytetarëve nuk i dhimbsen të hollat për internet, e kur vjen...

Gebreisus: Ekziston disproporcion mes mjeteve të nevojshme dhe të përcaktuara për luftë kundër Covid-19

Ekziston disproporcion i madh mes mjeteve të cilat janë të nevojshme për luftë kundër virusit korona dhe...

Kosovës i shtohen 14 viktima dhe 172 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë 172 raste të reja me...

Trajneri i Totenhemit, Zhoze Murinjo ka deklaruar sot se nuk do të jetë fundi i botës nëse Sparsit nuk arrijnë të përfundojnë në gjashtë të parët e Ligës së parë angleze- diçka që nuk ka ndodhur nga viti 2009.

- Advertisement -

Totenhemi ka humbur me 1-3 nga Shefild Juanjtedi të enjten dhe është në vendin e nëntë të tabelës. Ekipi është në 10 pikë pas Mançester Junajtedit dhe vetëm një fitore kundër Evertonit të hënën do t’i mbajë shpresat për pjesëmarrje në turnetë evropiane, sezonin e ardhshëm.

“Nëse ajo nuk ndodhë, nuk do të jetë fundi i botës, është me siguri fillim i një bote të re. Punët ndryshojnë, ndryshojnë për ne, për klubin tjetër. Ekipet ndryshohen, motivimi ndryshon. Ekipi i cili ishte i fortë para 10 vitesh me siguri nuk është më i fuqishëm…”, ka thënë ai.

- Advertisement -

Portugezi ka thënë se duhet optimizëm për sezonin e ardhshëm e cila duhet të jetë më ndryshe.

- Advertisement -

Latest News

Gebreisus: Ekziston disproporcion mes mjeteve të nevojshme dhe të përcaktuara për luftë kundër Covid-19

Ekziston disproporcion i madh mes mjeteve të cilat janë të nevojshme për luftë kundër virusit korona dhe vlerave të cilat janë përcaktuar...

Kosovës i shtohen 14 viktima dhe 172 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik (IKSHPK) ka regjistruar të hënën në Kosovë 172 raste të reja me koronavirusin e ri, pas marrjes...

Në pikën kufitare Shqipëri-Kosovë, konfiskohen 6 kg marihuanë

Sot gjatë orës 11:20,  zyrtarët kufitar në pikën kufitare Vërmicë, gjatë regjistrimit në sistem të automjetit “Seat” me targa lokale i cili...

Shtrenjtimi i rrymës elektrike, EVN: Shpenzimet tona janë reale, s’na takon ta komentojmë deklaratën e KRrE-së

Shoqata aksionare "EVN" në një përgjigje të dërguar për TV21, për çështjen e shtrenjtimit të rrymës elektrike, ka refuzuar të komentojë deklaratën...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com