Mucunski: Vendimi i sotëm i BE-së nuk do të thotë se vendi ka marrë datë për fillimin e negociatave

Must Read

Dezinfektues me afat të skaduar në QSHP! Drejtori i QSHP, Stojanov: Nuk i kemi përdorur

https://youtu.be/-8Vnn0aCmPE Kjo është depoja e Qendrës për Shëndet Publik në Shkup.

Gordana Jonakullovska dërgohet në burgun e Idrizovës

Ish – ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska këtë pasdite u dërgua në burgun e Idrizovës.

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës...
- Advertisement -

Çdo hap përpara drejt Bashkimit Evropian është për tu mirëpritur dhe paraqet një sukses për shumë gjenerata që kanë luftuar për anëtarësimin e plotë në BE në njëzet vitet e fundit. Prandaj, ne e mirëpresim aktin e referimit të draft kornizës negociuese nga Komisioni Evropian në Këshillin Evropian. Sidoqoftë, ky akt nuk do të thotë që Maqedonia njëkohësisht ka marrë datë për fillimin e negociatave për anëtarësimin në BE, deklaroi sot Timço Mucunski, Sekretar për politikë ndërkombëtare i VMRO-DPMNE-së dhe kandidat për deputet.

Ajo që LSDM e paraqiti sot si një sukses të jashtëzakonshëm, thotë Mucunski, “është ende vetëm një propozim tekst për kornizë bisedimesh, një tekst që do të dorëzohet te të gjitha shtetet anëtare të Bashkimit Evropian dhe për të cilin ata duhet të shprehen, të japin vërejtje dhe më në fund me konsensusi ta aprovojnë”./MIA

- Advertisement -

Dezinfektues me afat të skaduar në QSHP! Drejtori i QSHP, Stojanov: Nuk i kemi përdorur

https://youtu.be/-8Vnn0aCmPE Kjo është depoja e Qendrës për Shëndet Publik në Shkup. Sipas disa fotografive...

Gordana Jonakullovska dërgohet në burgun e Idrizovës

Ish – ministrja e Punëve të Brendshme, Gordana Jankullovska këtë pasdite u dërgua në burgun e Idrizovës. Jankullovska prej...

Dimitrov takohet me Ambasadorin e Holandës Jan Kop

Zëvendëskryetari i Qeverisë për Çështje Evropiane, Nikolla Dimitrov sot realizoi takim me Ambasadorin e Mbretërisë së Holandës në vend, Dirk Jan Kop,...

10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës, Mainz shkarkon trajnerin

Mainzi ka shkarkuar menaxherin Achim Beierlorzer vetëm 10 ditë pasi filloi sezoni i ri i Bundesligës. Shkarkimi i...

Ante Rebic synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin me Interin

Sulmuesi i Milanit Ante Rebic ka pësuar një lëndim të rëndë, por ai synon të jetë në dispozicion të trajnerit për ballafaqimin...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -