MPJ: Deri më tani nuk ka informacione për qytetarë të prekur të RMV-së në Liban

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Deri më tani nuk është marrë asnjë informacion për qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Liban, kumtoi sot Ministria e Punëve të Jashtme (MPJ).

“Lidhur me shpërthimin e djeshëm në Bejrut, i cili mori më shumë se 100 jetë njerëzish dhe shkatërroi pjesë të qytetit, Ministria e Punëve të Jashtme informon se deri më tani nuk është marrë asnjë informacion në lidhje me qytetarë të prekur të Republikës së Maqedonisë së Veriut”, thekson MPJ-ja.

- Advertisement -

Ministria përmes kanaleve diplomatike po i ndërmerr të gjitha masat dhe aktivitetet e nevojshme për të marrë informacionet e duhura në lidhje me qytetarët tanë që mund të preken nga fatkeqësia e djeshme në Liban.

“Deri më tani, asnjë qytetar i Maqedonisë së Veriut që mund të ndodhej në Liban nuk ka bërë kërkesë në Ministrinë e Punëve të Jashtme për ndihmë të kërkuar. Për ata që janë atje, ndërsa në rast nevoje për informacion ose ndihmë, thirrni menjëherë shërbimin e detyrës në Ministrinë e Punëve të Jashtme: +389 75 273 732 ose telefonat e tjerë Global SOS në misionet e mëposhtme diplomatike të Republikës së Maqedonisë së Veriut: Ankara +90 539 456 97 10, Stamboll +90 545 614 97 77, Doha +974 665 979 44, Kairo +201002898673, Abu Dhabi +971 564 417 552. Përmendim që këta numra janë gjithashtu në dispozicion në aplikacionet “Viber” dhe “WhatsApp”, theksohet në Ministrinë e Punëve të Jashtme.

- Advertisement -
  • Tags
  • 2

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -