MPB: 59 persona janë arrestuar për mos respektim të orës policore

Must Read

KRRE: Të pasakta dhe të pabaza janë zërat se shtrenjtimi i rrymës do ta rrisë çmimin e produkteve të tjera

Komisioni Rregullator për Energjetikë dhe Shërbime Ujore (KRRE) i cilëson si të pasakta, të pabaza dhe joprofesionale...

Arrestohen dy persona në vendkalimin kufitar Qafë Thanë

Dy persona me nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut janë arrestuar në pikën kufitare Qafë Thanë në pjesën...

Mickoski: I fillojmë bisedimet për formimin e një qeverie të re, por jo me çdo kusht

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski paralajmëroi se në ditët në vijim do të kenë takime me partitë...

Gjatë 24 orëve të fundit në territorin e vendit, 102 personave u janë dhënë vendime për izolim, ndërsa 15 persona kanë nënshkruar deklarata për izolim. Ndërkohë, nëpunësit policor kanë kryer kontrolle tek personat në izolim dhe vetëizolim dhe nuk është evidentuar  asnjë person që nuk e ka respektuar masën e izolimit dhe vetëizolimit. Ndërsa gjatë 24 orëve të kaluara, 75 persona nuk e kanë respektuar ndalimin e lëvizjes, 59 prej tyre janë arrestuar, ndërsa për të tjetër  janë marrë të dhënat dhe do të merren masat adekuate.

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -
  • Tags
  • 2
- Advertisement -

Latest News

Arrestohen dy persona në vendkalimin kufitar Qafë Thanë

Dy persona me nënshtetësi të Maqedonisë së Veriut janë arrestuar në pikën kufitare Qafë Thanë në pjesën shqiptare.

Mickoski: I fillojmë bisedimet për formimin e një qeverie të re, por jo me çdo kusht

Lideri i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski paralajmëroi se në ditët në vijim do të kenë takime me partitë që i fituan vendet e...

Asnjë kompani nuk është paraqitur për ta rrënuar objekti ilegal te “Mavrovasja”

Nuk është paraqitur asnjë operator ekonomik, në tenderin e shpallur nga Komuna e Çairit, për prishjen e objektit të ndërtuara pa leje...

Mickoski: Shtrenjtimi i energjisë elektrike është rezultat i punësimeve parazgjedhore, pagesave artificiale dhe politika antireformuese e pushtetit

Shtrenjtimi i energjisë elektrike në kohë të pandemisë është goditje serioze mbi standardin e shtetit dhe xhepin e qytetarëve. Hapi i tillë ...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com