Moti paradite në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri në mesatare

Must Read

Qeveria dha dritë të gjelbër për ndërtimin e hekurudhës për në Shqipëri

Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për ndërtimin e hekurudhës Kërçovë – kufiri me Republikën e...

169 shkolla i plotësojnë kushtet për mësim me prani fizike

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi Raportin e Komisionit për shqyrtimin e kërkesave të parashtruara të shkollave...

Pasqyra ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të fundit, në botë deri më tani me koronavirusin e ri janë infektuar 31,628,296...
- Advertisement -

Moti paradite në vend do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla deri mesatare. Pasdite në shumë vende kryesisht në pjesët lindore  do të jetë jostabil me reshje të rrëmbyeshme, bubullima dhe erë të përforcuar, ndërsa lokalisht priten edhe procese më intensive në formë të motit të ligë.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 14 deri 21 gradë, ndërsa ajo e ditës prej 29 deri 34 gradë Celsius.

- Advertisement -

UV indeksi do të arrijë 9.

Në Shkup paradite mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare, Pasdite do të ketë kushte për reshje të shkurtra të shiut dhe paraqitje të bubullimave, dhe do të fryejë erë mesatare deri e përforcuar. Temperatura e mëngjesit do të ulet në 18 gradë, ndërsa ajo e ditës do të arrijë 30 gradë Celsius.

- Advertisement -

Nga e hëna deri të premten moti do të mbizotërojë mot me diell dhe shumë i ngrohtë me temperatura të cilat gjithkund do të jenë mbi 30 gradë Celsius.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Qeveria dha dritë të gjelbër për ndërtimin e hekurudhës për në Shqipëri

Qeveria sot e shqyrtoi dhe miratoi Informacionin për ndërtimin e hekurudhës Kërçovë – kufiri me Republikën e Shqipërisë në dy faza, dhe...

169 shkolla i plotësojnë kushtet për mësim me prani fizike

Në seancën e sotme, Qeveria miratoi Raportin e Komisionit për shqyrtimin e kërkesave të parashtruara të shkollave për organizimin e mësimit me...

Pasqyra ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të fundit, në botë deri më tani me koronavirusin e ri janë infektuar 31,628,296 njerëz. Prej tyre, 971,782 pacientë...

​Zyrtare, Edon Zhegrova nënshkruan me Bazelin

Edon Zhegrova do ta vazhdojë karrierën e tij te skuadra zvicerane Bazel. Lajmi është konfirmuar para pak minutash...

“Besa” synon të formojë grup parlamentar, askush nuk pohon se do ta ndihmojë me deputetë

https://youtu.be/7eyhebHnNfQ Lëvizja Besa po synon që të ketë grupin e saj parlamentar, por tani për tani nuk...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -