Array

Moti: Me diell e vranësira, më ngrohtë

Must Read

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka...
- Advertisement -

Në vendin tonë gjatë kësaj jave do të mbajë mot kryesisht me diell dhe vranësira të cilat do të shoqërohen edhe me riga të izoluara të shiut. 

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, shi të intensitetit të dobët do të ketë vetëm ditën e mërkurë dhe në orët e vona të së dielës. Të mërkurën rigat e shiut nuk do ta përfshijnë tërë territorin e vendit, derisa të dielën pritet të përfshijnë gjithë vendin.

- Advertisement -

Temperaturat minimale nga dita e hënë deri të merkuren do të lëvizin ndërmjet 2C deri 4C celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 12C deri 14C celsius. Do të fryjë erë nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s.

Nga dita e enjte e tutje vendi ynë do të ndikohet nga frontet e nxehta të cilat vijnë nga juglindja e Kontinentit. Këto masa të ajrit do të ndikojnë dukshëm në ngritjen e vlerave të temperaturave minimale dhe atyre maksimale. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 3C deri 6C celsius, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 20C deri 23C celsius. Do të fryjë erë nga ana e juglindjes me shpejtësi 1-8m/s./ 21MEDIA

- Advertisement -

Dhanë shporetin, morën kondicionerë, 4060 aplikime për subvencion për inverterë

https://youtu.be/pJg-4TXQHvU Dhjetëra shporetë u mblodhën në oborrin e shkollës së mesme të Sarajit. Qytetarët...

Qeveria kërkon heqjen e Portës “Maqedonia”, njëjtë pritet të hiqet edhe monumenti për Nënë Terezën dhe anijet në Vardar

https://youtu.be/HI8JrHp5iUU “Kjo është Porta “Maqedonia” në qendër të Shkupit. U ndërtua në kuadër të projektit “Shkupi 2014”,...

Ushqehet nga bagëtitë që ka, i vetëm e me kushte të rënda, pa rrymë e pa ujë

https://youtu.be/kHrOl_DFdGw Ky është Grujiq Borçe.Jeton në lagjen Përzhinë të Shkupit. I ka shumë qejf kafshët dhe shpezët.E...

Banorët e Butelit kërkojnë poliklinikë, Smilevski: Startojmë vitin e ardhshëm

https://youtu.be/3kiWlhb0ofY Me sirenat dhe bori të veturave në targat e të cilave shkruante poliklinikë, banorët e Butelit...

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -