Array

Moti gjatë javës: Me diell, të premtën vjen shiu

Must Read

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe...

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve,...

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore....
- Advertisement -

Në pjesën më të madhe të ditës do të jetë me diell me intervale të gjata, njoftoi sot Instituti Hidrometeorologjik Republikan i Kosoves.

Siç thuhet në njoftim, era në male do të jetë e dobët kurse në pjesët lindore e veriperëndimore herë pas here e fortë. Temperaturat e mëngjesit do të jetë prej 6 deri 12, dhe më të larta e ditës 14 -18 gradë.

- Advertisement -

Sa për parashikimet e motit shtatë-ditore, ne Kosove nga e mërkura deri të premten do të jetë kryesisht me diell me rritje të temperaturës. Të enjten dhe të premten, temperatura maksimale në shumicën e vendeve do të jetë rreth 25 gradë.

Te premten pasdite në veri dhe gjatë natës në disa pjesë të vendit do të kthehet moti me re e me shi, si dhe me rënie të temperaturës.

- Advertisement -

Të dielën dhe të hënën kryesisht e thatë, kurse të martën vijnë re me shi.

- Advertisement -

Katër denarë për një kilogram rrush, vreshtarët të revoltuar, ministri Hoxha qetëson

https://youtu.be/kvM_tDdh0oU Cilësia e dobët e rrushit këtë vit shkaktoi probleme, por edhe përkundër kësaj shteti do të...

Protestë kundër brutalitetit policor, lule për policët në shenjë pajtimi

https://youtu.be/WckKLROUeb8 Në të njëjtin vend ku ka ndodhur incidenti para dy ditëve, sot u mbajt marsh kundër...

Dëshira e 11 vjeçarit, të shkojë në shkollë, nëna druan, personat me nevoja të veçanta s’mund t’u përmbahen protokolleve

https://youtu.be/gVh6UENnl1A Personat me nevoja të posaçme do të ulen në bankat shkollore. Ky është vendimi i fundit...

Mbi 32 milion të infektuar me Covid-19, 990 mijë të vdekur në të gjithë botën

Teksa vdekjet nga korona virusi në botë po i afrohen shifrës prej 1 milion, eksperti kryesor i Shteteve të Bashkuar për sëmundje...

1 viktimë, 141 raste të reja me Covid-19 dhe 94 të shëruar

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1559 testime të realizuara për të dyshuar të prekur me Covid-19...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -