Mot me vranësira, reshje të shiut dhe erë

Must Read

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah,...

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave...

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e...

Moti në vend do të jetë me vranësira të ndryshueshme me reshje të shiut, të cilat më shumë do të ketë në pjesët lindore ku në disa vende do të jenë më të rrëmbyeshme dhe të përcjella me bubullima. Në zonat tjera pritet që reshjet të ndërpriten deri në mesditë ose herët në mëngjes, por gjatë ditës në shumë vende do të ketë rritje të vranësirës. Do të fryjë erë mesatare, ndërsa në pjesët lindore erë të përforcuar jugore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej 8 deri në 14, ndërsa ajo e ditës prej 17 deri në 24 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë kryesisht i vranët me reshje të kohëpaskohshme të shiut, veçanërisht paradite. Do të fryjë erë mesatare jugore. Temperatura e mëngjesit do të lëshohet deri në 13, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 19 gradë.

Nga e shtuna vijon periudhë e motit stabil, përveç të dielën në pjesët perëndimore ku është i mundur shi i shkurtër lokal. Netët do të jenë të ftohta, ndërsa temperatura e ditës deri të hënën do të jetë në ulje, pastaj do të rritet.

Armenia dhe Azerbajxhani me akuza të ndërsjellta për mosrespektim të armëpushimit të ri

Armenia dhe Azerbajxhani po akuzohen mes veti për shkelje të armëpushimit të tretë të arritur në Nagorno-Karabah, që sot hyri në fuqi.

Zaev-Dimovski: Masat qeveritare janë mbështetje për sektorin privat dhe mbrojtjen e vendeve të punës

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev priti delegacionin e Lidhjes së Sindikatave (LSM) të udhëhequr nga kryetari...

Filipçe: Mbi 85% e të vdekurve nga Covid-19 kanë pasur edhe sëmundje tjera shoqëruese

Në lidhje me numrin e lartë të vdekshmërisë nga Covid-19 Ministri i Shëndetësisë thotë se shumica e pacientëve të vdekurv kanë qenë...

CMG publikon dokumentarët për 70 vjetorin e Luftës se Rezistencës

Të dielën u zhvillua në Pekin ceremonia e publikimit të serisë së veprave tematike në përkujtim të Luftës së Rezistencës dhe të...

Prej nesër Kuvendi vendos për kufizimin e numrit të mysafirëve nëpër shtëpi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon që Ligji për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse nesër do të jetë në procedurë parlamentare.

More Articles Like This