Mot me diell me erë të dobët nga drejtim i ndryshueshëm

TË FUNDIT

Austria planifikon të nisë vaksinimin për koronavirus

Austria planifikon të nisë fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit në muajin janar, ka thënë Ministri i Shëndetësisë...

Pensilvania e konfirmoi fitoren e Bajdenit në zgjedhjet në SHBA

Pensilvania zyrtarisht e konfirmoi fitoren zgjedhore të demokratit Xho Bajden në shtet mbi Donald Trampin, një ditë...

Ahmeti: Gjykim ndaj UÇK-së, e jo ndaj individëve! “Gur mbas guri bëhet kalaja, fjalë pas fjale nis belaja”

https://youtu.be/_a_1XXERP0E Procesi gjyqësor që po zhvillohet në Hagë nuk është kundër individëve,...

Shteti do të paguaj 100 euro në ditë për pacient! “Malla Bogorodica” e Kamçevit Covid qendër e re

https://youtu.be/XbXU7NcmJDo Filloi që të pajiset me mjete mjekësore qendra e re kovid...

“Të dielën të mos punohet”! Shahpaska pret sugjerimet e ministreve përkatëse

https://youtu.be/zVBGld6aA_c Ministria e Punës dhe Politikë Sociale e ka dërguar te të...

Moti do të jetë me diell me mjegull të dobët në mëngjes nëpër fushëgropa të caktuara. Do të fryejë erë e dobët nga drejtim i ndryshueshëm. Temperatura e minimale do të jetë në interval prej -1 deri në 7, ndërsa ajo maksimale prej 20 deri në 26 gradë Celsius.

Në Shkup, mot me diell me mjegull të dobët mëngjesi. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri tre gradë, ndërsa ajo maksimale do të arrijë deri në 21 gradë Celsius.

Gjatë dy ditëve në vijim do të mbizotërojë mot stabil me temperatura të ulëta mëngjesi dhe me kushte të mjegullës së mëngjesit nëpër fushëgropa të caktuara.

Të shtunën vranësirat do të rriten, ndërsa të dielën do të mbizotërojë mot me vranësira të ndryshueshme me reshje të kohëpaskohshme të shiut me intensitet të ndryshueshëm. Për shkak vranësirave, temperatura e mëngjesit do të jetë në rritje, ndërsa ato të ditës do të ulen për 3-5 gradë Celsius.

TË NGJAJSHME