Mot me diell dhe vranësira mesatare, me temperatura të larta

Must Read

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel...
- Advertisement -

Moti do të jetë me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të dobët deri mesatare veriore.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 12 deri në 20, ndërsa ajo maksimale do të lëviz prej 28 deri në 35 gradë. UV=8.

- Advertisement -

Pasdite në rajonet malore do të ketë kushte për paraqitje të izoluar të shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

Në Shkup mot me diell me vranësira të vogla deri mesatare dhe me erë të lehtë deri mesatare veriore. Temperatura minimale do të bie deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrijë në 32 gradë.

- Advertisement -

Në ditët në vijim do të mbizotëron mot me diell dhe më i ngrohtë me kushte të paraqitjes së paqëndrueshmërisë së izoluar kryesisht në rajonet malore.

Gjatë fundjavës në disa vende moti do të jetë i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

- Advertisement -

Italia do të pranojë 125 emigrantë, të cilët do të sistemohen në shtet të tjera të BE-së

 Italia sot kumtoi se do të lejojë shkarkimin e 125 emigrantëve, të cilët tashmë një javë gjenden në një anije humanitare gjermane,...

Ansu Fati nënshkruan kontratë të re me Barcelonën

Ansu Fati nënshkroi kontratë të re me Barcelonën. Barcelona ka “bllokuar” talentin Ansu Fati, ku e ka shpërblyer...

Dialogu Kosovë – Serbi do të vazhdojë të hënën

Përfaqësuesi special për dialogun Prishtinë-Beograd, Mirosllav Lajçak, paralajmëroi për të hënën raund të ri bisedimesh në nivel ekspertësh, më 28 shtator.

Zaev takon Ambasadaorin holandez Jan Kop

Kryetari i Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev, sot u takua me Dirk Jan Kop, ambasador i Mbretërisë së...

Micotakis: Dilema është vetëmbrojtje ose karantinë

Dilemën vetëmbrojte ose karantinë e shtroi kryeministri grek Kirjakos Micotakis në fjalimin e tij të ri televiziv për qytetarët mbi situatën e...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -