Mot me diell dhe i ngrohtë – temperatura prej 28 deri në 35 gradë

Must Read

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës....

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e...
- Advertisement -

Moti do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare veriore. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 9 deri në 18 gradë, ndërsa ajo maksimale prej 28 deri në 35 gradë.

Në Shkup, moti do të jetë  kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë të lehtë mesatare veriore. Temperatura minimale do të ulet deri në 15, ndërsa ajo maksimale deri në 32 gradë.

- Advertisement -

Deri të mërkurën moti do të jetë me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla mesatare lokale. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare kryesisht nga drejtimi verilindor. Të enjten pritet zhvillim të paqëndrueshmërisë lokale me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima.

- Advertisement -
  • Tags
  • 5

SHBA dërgon përforcime në Siri pas përplasjeve me forcat ruse

Shtetet e Bashkuara të Amerikës e kanë shtuar praninë ushtarake në pjesën verilindore të Sirisë pas një numër përleshjesh me forcat ruse...

623 gjoba për mosmbajtjen e maskës

Në territorin e vendit gjatë 24 orëve të fundit janë regjistruar 623 gjoba për mosmbajtjen e maskës. Ministria...

Grubi, Filipçe dhe Nuredini për vizitë në spitalin e Gjinekologjisë në Çair

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie midis Bashkësive Artan Grubi dhe ministrat e Shëndetësisë dhe të Mjedisit Jetësor...

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira

Moti në vend do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha diellore më shpesh në pjesët veriore dhe pasdite. Paradite veçanërisht...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -