Mot i ndryshueshëm me vranësira me periudha dielli

Must Read

Inspektorët pengohen të inspektojnë në një lokal, brenda ka qëndruar një lider partie

Inspektorati  shtetëror  i tregut gjatë kësaj mbrëmje është penguar të futet në një kafene për të...

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës,...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte...

Moti në mëngjes është me vranësira, ndërsa në pjesën jugperëndimore të vendit ka reshje të shiut. Në Llazaropolë ka borë, ndërsa prej orës 7 atje kanë rënë dy centimetra.

Temperaturë më e ulët në mëngjes prej 0 gradë ishte matur në Krushevë, Llazarapolë dhe Kriva Pallankë, dy në Berovë, tre në Pretor, katër në Kumanovë, Pozharan dhe Ohër, pesë gradë në Strumicë, Vinicë, Manastir, Prilep dhe Shtip, gjashtë në Tetovë, Shkup-Zajçev Rid dhe Demir Kapi dhe tetë gradë në Dojran.

Më së shumti shi deri në orën 8 ka rënë në Pretor 16 litra në metër katror, në Krushevë dhe Dojran 10, në Llazaropolë nëntë, në Manastir tetë, në Ohër shtatë, në Topollçan gjashtë, në Prilep dhe Pozharan tre, në Tetovë dy, dhe në Shtip, Strumicë dhe Zajçev Rid një litër në metër katror.

Paradite në pjesët jugperëndimore do të ketë paraqitje të shiut afatshkurtër. Në pjesët tjera do të jetë mesatar me vranësira me shumë periudha dielli në pjesët lindore. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare e ndryshueshme. Temperatura maksimale do të jetë në interval prej 10 deri 18 gradë.

Në Shkup moti do të jetë i ndryshueshëm me vranësira me periudha dielli. Pasdite vranësirat do të ulen. Do të fryjë erë e lehtë jugperëndimore. Temperatura maksimale do të arrijë deri 17 gradë.

Pastaj vijon periudhë e motit kryesisht me diell dhe më i ngrohtë. Më ngrohtë do të jetë gjatë fundjavës, edhe pse të shtunën do të fryjë erë mesatare deri e përforcuar jugperëndimore. Nga fillimi i javës së ardhshme do të ketë kushte për paraqitje të jostabilitetit pasditor me shi të rrëmbyeshëm dhe bubullima të rralla.

- Advertisement -

Latest News

Blerim Sejdiu: Zhelina nuk e meriton orën policore

Në lidhje me kufizimin e lëvizjes së qytetarëve gjatë fundjavës, ka reaguar kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu. Ai për TV21...

Ueb faqja “Bli Produkte Vendore” joaktive! Qytetarët ende s’mund t’i tërheqin vauçerët

https://youtu.be/oJcsaXalgIM Dje duhej të publikoheshin të dhënat, por ueb faqja “bli produkte vendore” (www.kupuvajdomasni.gov.mk) as sot nuk...

Një mjeke del pozitive në gjinekologjinë e Tetovës! E infektuara nuk ka pas kontakte me pacientë

https://youtu.be/DTb2yFFdIgU Një mjeke në repartin e Gjinekologjisë në Spitalin Klinik të Tetovës gjatë ditës së sotme ka...

Zyrtare: Kthehet ora policore! Nga enjtja ora 21h deri të hënën ora 05h

Qeveria miratoi propozimin e Komisionit për Sëmundje Infektive për  kthimin e orës policore,  me çka Shkupi, Shtipi, Kumanova dhe Tetova, që nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -