Ministri italian i Sportit thotë se Ronaldo e ka shkelur protokollin e sigurisë me kthimin në Torino

Must Read

Prej nesër Kuvendi vendos për kufizimin e numrit të mysafirëve nëpër shtëpi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon që Ligji për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse nesër do...

Termine dhe hapësira shtesë për testime të Covid-19, Karaxhoski: Do të bëhen deri në 2000 teste në ditë

Kryetari i Komisionit për sëmundje infektive Zharko Karaxhoski informoi për rritjen e kapaciteteve të testimeve në nivel...

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv...

Ministri italian i Sportit, Vinçenco Spadafora deklaroi se sulmuesi i Juventusit, Kristiano Ronaldo, i cili paraprakisht është infektuar me koronavirus, e shkeli protokollin e sigurisë kur u kthye në Torino.

“Unë mendoj se ai e ka shkelur protokollin sepse nuk kishte leje të veçantë nga autoriteti shëndetësor”, tha Spadafora për “Rai Radio”.

Juventus ka lëshuar një deklaratë për kthimin e sulmuesit portugez në Torino.

“Kristiano Ronaldo u kthye në Itali me fluturim mjekësor, të lejuar nga autoriteti shëndetësor me kërkesë të lojtarit. Futbollisti do të vazhdojë ta respektojë regjimin e vetëizolimit në shtëpi”,  thuhet në kumtesën.

Fakti që Kristiano Ronaldo u infektua me koronavirusin u bë i njohur të martën, më 13 tetor.

Prej nesër Kuvendi vendos për kufizimin e numrit të mysafirëve nëpër shtëpi

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe informon që Ligji për mbrojtje të popullsisë nga sëmundjet ngjitëse nesër do të jetë në procedurë parlamentare.

Termine dhe hapësira shtesë për testime të Covid-19, Karaxhoski: Do të bëhen deri në 2000 teste në ditë

Kryetari i Komisionit për sëmundje infektive Zharko Karaxhoski informoi për rritjen e kapaciteteve të testimeve në nivel ditor. Ai tha se nëse...

Rritet numri i të infketuarve, Ministria e Shëndetësisë do të rrisë kapacitetet e Covid-qendrave

Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe paralajmëroi rritje të kapacitetit të spitaleve, ku duhet të  trajtohen pacientët pozitiv me Covid-19. Ai tha se...

Fatmir Bytyqi: “Përkrahje financiare për 48 kompani që kanë investuar në kohë krize”

Gjithsej 48 kompani vendase, deri në fund të vitit do të fitojnë përkrahje financiare për investimet e bëra në kohë krize, në...

Vdiq aktori i njohur, Shkëlzen Rraci

Ka vdekur sot në moshën 44 vjeçare aktori i njohur kosovar, Shkëlzen Rraci. Lajmin për rtv21.tv e ka konfirmuar aktori Xhalal Haliti....

More Articles Like This