Milloshovski në vetizolim, nëna e tij pozitive me COVID-19

Must Read

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë...
- Advertisement -

Ish deputeti dhe ministri i Punëve të Jashtme, Antonijo Milloshovski në profilin e tij në Facebook ka treguar se do të jetë në vetizolim, sepse nëna e tij është pozitive në COVID-19.

“Miq të dashur, nëna ime Svetllana Milloshovska, e cila 40 vjet punon si motër medicinale në spitalin e Kërçovës, sot pasdite më njoftoi se është pozitive në COVID-19. Menjëherë pasi më njoftoi kontaktova me një epidemiolog kompetent nga Manastir i cili sipas protokollit shëndetësor më përcaktoi masën e vetizolimit deri më 6 korrik, për shkak të një takimi të shkurtër me nënën time para 5 ditëve në Kërçovë. Masën do ta respektoj, ashtu siç i respektova edhe rregullat për mbajtje të maskës dhe higjienë të shpeshtë gjatë 4 muajve”, shkroi Milloshovski.

- Advertisement -

Ai informoi se ndjehet mirë dhe se deri më tani nuk ka kurrfarë simptomash. Theksoi se deri më 6 korrik do të ketë dy testime të obligueshme nga personat kompetentë shëndetësorë.

“Atë që duhet ta bëjmë ne si njerëz është që të zbatojmë masat mbrojtëse, të jemi të kujdesshëm sa i përket pandemisë dhe t’i respektojmë këshillat e mjekëve, tjetra i përket shkencës dhe Zotit”, shkroi Milloshovski i cili është kandidat për deputet në listën e VMRO-DPMNE-së për zgjedhje./MIA

Драги пријатели,мојата мајка Светлана Милошоска, која 40 години работи како медицинска сестра во болницата во Кичево,…

Gepostet von Antonio Milososki am Freitag, 26. Juni 2020
- Advertisement -

Umit Karan rikthehet në krye të FC Shkupit

Umit Karan rikthehet në krye të skuadrës së Shkupit. Karan sot e ka marrë drejtimin e FC Shkupit, pas largimit të trajnerit...

BDI në Qeveri nuk e zgjodhi LSDM-ja por qytetarët – tha Muhamed Zekiri në ClickPlus!

I pyetur nëse LSDM-ja duhej të bënte koalicion me BDI-në edhe pse në fushatë zgjedhore kishte një retorikë të nxehtë, Muhamed Zekiri...

Zekiri thumbon zv/Ministrin Ilir Hasanin, shpejtoi me statusin në Facebook, është herët për kafe në Prishtinë derisa numrat janë në rritje!

“Unë gjykoj se ishte i përshpejtuar statusi i zv/ministrit të Shëndetësisë, se së shpejti do të pimë kafe në Prishtinë dhe ndodhi...

Rita Ora luan në “Twist”, u publikua traileri i filmit

Sukseset e artistes kosovare me famë ndërkombëtare, Rita Ora nuk po kanë të ndalur. Përveç sukseseve në muzikë dhe bashkëpunimit me brende...

Provokim i radhës i Muhamed Zekirit ndaj BDI-së? Arbër Ademi fajtor për gjendjen në arsim

Nënkryetari i LSDM-së, Muhamed Zekiri sonte në emisionin ClickPlus në TV21 kritikoi ashpër ish-ministrin e Arsimit dhe Shkencës Arbër Ademi nga radhët...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -