Mike Pompeo humbi më shumë se 40 kg për 6 muaj

TË FUNDIT

Mike Pompeo zbuloi se ai humbi më shumë se 41 kg gjatë gjashtë muajve të fundit pasi bëri ndryshime në stilin e jetës pas daljes së tij nga administrata Trump vitin e kaluar. Intervista me Fox News Digital të shtunën, erdhi pasi fotot e një Pompeo të dobësuar u shfaqën gjatë fundjavës, duke ripërtërirë spekulimet se ish-sekretari i shtetit po konsideron seriozisht një kandidim presidencial në 2024.

Pompeo tha se humbi peshë, përmes stërvitjeve të vetë-drejtuara dhe zakoneve më të disiplinuara dietike dhe jo me operacion ose ndihmë nga çdo profesionist i fitnesit, transmeton rtv21.tv.

58-vjeçari pohoi se humbi peshën pasi ai “ndaloi së ngrëni karbohidrate në një masë të madhe” dhe “u përpoq të hante porcione më të vogla”.
Pompeo thotë se ai ndërtoi një palestër në bodrumin e shtëpisë së tij dhe e pajisi me disa shtangë dore dhe një makinë eliptike. “Unë u përpoqa të zbres atje pesë, gjashtë herë në javë dhe të qëndroj në të për rreth gjysmë ore”, tha ai për Post. “Dhe kjo nuk ishte asgjë shkencore. Nuk kishte trajner, nuk kishte dietolog. Isha vetëm unë”. Larg punës, ai thotë se tani zgjedh opsione më të shëndetshme si të bardhat e vezëve dhe proshutën e gjelit të detit në vend të petullave me kunguj gjatë udhëtimeve familjare në Ihop.

Pompeo këmbëngul se ai është duke u kujdesur për shëndetin e tij, jo për një kandidim presidencial./21Media