ZGJEDHJET

Micotakis: E kemi bërë përgatitjen më të mirë të mundshme për sezonin turistik

Must Read

Në Bllacë lëvizje e paktë e qytetarëve, shtetasit e Kosovës ktheheshin prapa

https://youtu.be/N3FV2NRyUhk Për shkak të vendosjes së testit PCR për shtetasit e Kosovës,...

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

https://youtu.be/vXUha6LW5vE Numrat e lartë me të infektuar me Kovid-19, çdo ditë i...

Incizim i ri nga komedianët rus, Zaev thotë se e ka ditur se nuk bisedon me Greta Thunberg

https://youtu.be/-hMaJ2nKX_0 Lideri i LSDM, Zoran Zaev, thotë se e ka ditur që...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

E kemi bërë përgatitjen më të mirë të mundshme, nuk ka lëshime në çështjet lidhur me sigurinë dhe shëndetin publik, tha kryeministri grek Krijakos Micotakis gjatë seancës së sotme qeveritare duke folur për fillimin e sezonit turistik.

- Advertisement -

Për sigurinë e qytetarëve dhe mbrojtjen e shëndetit publik foli edhe ministri i Shëndetësisë së Greqisë, Vasilis Kikiljas në intervistën për televizionin grek “Skaj”. Ai tha se janë ndërmarrë të gjitha masat e domosdoshme që të mundet vendi ta garantojë sigurinë edhe të turistëve dhe të popullatës lokale por edhe të punonjësve turistikë.

“Për ne, me rëndësi strategjike janë edhe ekonomia edhe turizmi por gjithmonë me prioritet shëndeti, shëndeti publik, siguria e qytetarëve. Kjo është mënyrë dinamike si të shkojmë përpara, do të testojmë, do të grumbullojmë të dhëna”, tha Kikiljas./MIA

- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Filipçe: Spitalet kanë kapacitet për pacientë, spitali i improvizuar është tërësisht i zbrazët

https://youtu.be/vXUha6LW5vE Numrat e lartë me të infektuar me Kovid-19, çdo ditë i mbushin spitalet nëpër qytetet e...

Incizim i ri nga komedianët rus, Zaev thotë se e ka ditur se nuk bisedon me Greta Thunberg

https://youtu.be/-hMaJ2nKX_0 Lideri i LSDM, Zoran Zaev, thotë se e ka ditur që bisedon me Gretën e rrejshme,...

Gostivari nën tym, digjet deponia “Rusino”, Komuna kërkon nga Qeveria që të merr masa

https://youtu.be/aj3AjDHsAnU Deponia “Rusino” në Gostivar gjatë natës së mbrëmshme është përfshirë përsëri nga zjarri, me çka  kundërmim...

Zyberi në Bogovinë të Tetovës, “Votën tuaj do ta arsyetojmë me punë, me ndershmëri e besueshmëri”

https://youtu.be/BHTRgDB-RzQ Ideja për Kryeministër Shqiptar, Zyberi tha se ka trazuar shumë struktura politike e shtetërore brenda dhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -