Mickoski për TV 21: Gjatë këtyre 14 ditëve do ta përsëris testimin, tash për tash s’kam simptome

Must Read

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e...

Lideri i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski për TV 21 ka deklaruar se tash për tash nuk ndjen simptoma, por megjithatë, edhe pse testi i parë i doli negativ, deri në fund të 14-ditëshit të izolimit shtëpiak, ai do ta përsërisë testimin.

“Isha në komunikim me ministrin, më pas u testova dhe mbrëmë, para orës 1 pas mesnate, kuptova se jam negativ në testimin për koronavirusin, por nga atje më thanë se edhe pse testi është negativ, gjatë ditëve të ardhshme do të qëndrojë në izolim shtëpiak… Më është thënë se deri në fund të këtyre 14 ditëve të bëj edhe një test për ta verifikuar gjendjen”, tha Mickoski.

Institucionet shëndetësore i kanë thënë se derisa testi është negativ, nuk përbën rrezik për personat që gjenden rreth tij apo që ka pasur kontakt gjatë këtyre ditëve.

Por, Mickoski apeloi se në rast ndonjëri nga ata ndjen simptome, të paraqiten për ta realizuar testimin.

Mickoski tash për tash është në izolim, për shkak se gjatë javës së kaluar ka qenë mysafir në një emision në Kanal 5, gazetari i të cilit ka dalë pozitiv me Kovid-19.

22 viktima dhe 561 të infektuar në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë, informoi se gjatë 24 orëve të fundit nga 1901 testime të realizuara, 561 persona kanë rezultuar pozitivë me virusin...

S’ka nevojë për marrëveshje të re me Bullgarinë! Zaev: Jemi të gatshëm për të gjitha çështjet të prononcohemi publikisht

https://youtu.be/UDvklUaQPN4 Nuk ka nevojë për marrëveshje të re për marrëdhënie të mira fqinjësore me Bullgarinë – theksoi...

Çka u tha e çka u bë për Kodrën e Diellit?

https://youtu.be/hJ6nnq1o0fM Mbeturina në çdo cep, ujë që vërshon nëpër rrugë, mungesë e  kanalizimit atmosferik dhe atij fekal,...

Sjellja e ligjeve me procedurë të shkurtuar! Xhaferi: Janë në dëm të Kuvendit, por në dobi të shtetit

https://youtu.be/b0-YoBIZbvg Për sjelljen e ligjeve me procedurë të shkurtuar, që ishin pjesë e procesit reformues, zgjdhëm që...

Nga çfarë ndërroi jetë Amdi Bajram? Familja e tij: Vdiq nga sulmi në tru e jo nga korona virusi

https://youtu.be/T4ErpV03hAQ Kolonë makinash sot e përcollën për në banesën e fundit deputetin Amdi Bajramin.

More Articles Like This