Mickoski: Nuk ka reforma me Kacarskën si gjykatëse kushtetuese

Must Read

Zaev nuk sheh arsye të parashtrojë dorëheqje nëse ka veto bullgare

Kryeministri Zoran Zaev nuk sheh arsye të japë dorëheqje nëse Bullgaria vendosë veto për mbajtje të konferencës...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri janë infektuar 41.734.115 persona. Nga...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk do të votojnë! Ligji për sëmundjet ngjitëse, para deputetëve më 27 tetor

https://youtu.be/zhVfgDmtj_U Nga LSDM gënjejnë se Ligji për mbrojtje nga sëmundjet ngjitëse propozon...

Kryetari i opozitares VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski, në profilin e tij në Facebook shkruan se nuk ka reforma me gjykatësen Dobrilla Kacarska si gjykatëse kushtetuese.

“Sot ne shohim se gjykatësja Dobrilla Kacarska do të bëhet gjykatëse kushtetuese. Nuk mund të ketë reforma me atë. Ju nuk mund t’i besoni gjyqësorit, do të jeni gjithmonë të shtypur, sepse ne shohim si një politikan kërkon ryshfet dhe ai politikan është i lirë për shkaqe procedurale. Të gjitha Ligjet në letër duken shumë të mira, por çështja është si t’i zbatojmë ato”, shkruan Mickoski në rrjetin social Facebook.

Денеска гледаме дека Добрила Кацарска ќе станувала уставен судија, ќе добила унапредување поради тоа што добро…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Dienstag, 29. September 2020
- Advertisement -

Ky reagim nga ana e kryetarit të VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, vjen pasi që gjykatësja Dobrilla Kacarska u propozua për gjykatëse kushtetuese dhe Këshilli Gjyqësor unanimisht e mbështeti atë.

Zaev nuk sheh arsye të parashtrojë dorëheqje nëse ka veto bullgare

Kryeministri Zoran Zaev nuk sheh arsye të japë dorëheqje nëse Bullgaria vendosë veto për mbajtje të konferencës së parë ndërqeveritare që sipas...

Pasqyrë ditore e gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave më të reja, në botë me koronavirusin e ri janë infektuar 41.734.115 persona. Nga pasojat nga Kovid-19 vdiqën 1.139.638...

Deputetët e VMRO-DPMNE-së nuk do të votojnë! Ligji për sëmundjet ngjitëse, para deputetëve më 27 tetor

https://youtu.be/zhVfgDmtj_U Nga LSDM gënjejnë se Ligji për mbrojtje nga sëmundjet ngjitëse propozon masa për luftë kundër pandemisë...

Ndihmë nga NATO për përballje me Covid-19! 1,4 milion euro për blerjen e 60 respiratorëve për Maqedoninë

https://youtu.be/Y7yJ1ultZKQ NATO siguron 1,4 milion euro për blerjen e 60 respiratorëve dhe pajisje mjekësore shtesë. Ndihma është...

Maqedonia s’do të reagojë për Karakaçanovin! Osmani: Është deklaratë parazgjedhore

https://youtu.be/9oLB78mQdlE   “Nëse është e nevojshme do t’ua dërgojmë regjimentin inxhinierik për t’i hequr...

More Articles Like This