Mickoski nuk e ka ndërmend të dorëhiqet, “Qeveria e Zaevit nuk do të mbijetojë gjatë”

Must Read

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është...
- Advertisement -

Lideri i VMRO DPMNE-së Hristijan Mickoski thotë se Qeveria e re nuk do të mbijetojë gjatë dhe se e njëjta do të bie para përfundimit të mandatit të saj me protestat e qytetarëve. Ai tha se do t’i kundërvihen këtij formati Qeveritar dhe LSDM-në e pret një vjeshtë e nxehtë.

 “Si VMRO-DPMNE bashkë me partitë tjera opozitare do t’u kundërvihemi politikave anti-reformatore dhe të gabueshme. Pa kompromis do t’u kundërvihemi politikave anti-reformuese, korruptive dhe kriminale që i pres, sepse nga Programi i Qeverisë nuk pash asgjë që ofron zhvillim ose ballafaqim me krizën që është para nesh. Sot kemi takim të Komitetit Ekzekutiv dhe do të fillojmë diskutimin rreth strategjisë se çfarë vjeshte na pret, por besoni do të jetë vjeshtë e nxehtë për LSDM-në dhe Zoran Zaevin”, deklaroi kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

- Advertisement -

Mickoski tha se nuk e ka ndërmend të jap dorëheqje nga pozita e liderit të VMRO-DPMNE-së. Me këtë ai ua bëri me dije se të kota janë kërkesat e iniciatorëve të cilët 3 javë rresht kërkojnë dorëheqjen e tij, pasi e quajnë fajtor për humbjen e VMRO-DPMNE-së në zgjedhjet e 15 korrikut. Mickoski tha se do të ishte akt qyqar që pikërisht në këtë moment të japë dorëheqje.

 “Unë nuk e kam ndërmend të jap dorëheqje dhe deri sa të jem gjallë do të luftoj kundër të gjithë atyre fuqive të errëta që duan ta kthejnë përsëri partinë në margjinat e skenës politike aty prej ku e mora unë bashkë me udhëheqësin dhe e ngritëm dhe stabilizuam në nivelin që është tani. Nuk do të lejoj që ata njerëz ta kthejnë në margjinat e njëjta duke i shërbyer Zoran Zaevit”, u shpreh Hristijan Mickoski, kryetar i VMRO-DPMNE-së.

- Advertisement -

Iniciativë për Kongres të jashtëzakonshme nuk ka arritur në parti tha Mickoski, ndërsa për gazetarët sqaroi edhe formën dhe mënyrën se si thirret kongresi  të jashtëzakonshëm në DPMNE.

Pas deklaratës së Mickoskit se nuk e ka ndërmend të japë dorëheqje, reaguan nga Këshilli iniciues që kërkojnë dorëheqjen e liderit të DPMNE-së. Në kumtesën e tyre thuhet se në këtë situatë fajtor i vetëm se për se Zaev morri edhe mandatin e dytë për të qeverisur me vendin është pikërisht Mickoski.

- Advertisement -

E për Mickoskin përveç gazetarëve kishte pyetje edhe një zonjë të cilën Mickoski e ftoi brenda në parti për ta dëgjuar hallin e saj.

- Advertisement -

Snopçe: Vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia është e partizuar!

Deputeti nga koalicioni ASH-AAA, Halil Snopçe në magazinën informative në TV21, tha se vetë ministrat e kësaj Qeverie e pranojnë se drejtësia...

A shkoi mbarë trajnimi për platformën online? Trajnuesi Ismaili: Nuk pritet fillim i suksesshëm i vitit shkollor

Mungesa e infrastrukturës IT, e kompjuterëve për mësuesit dhe koha e shkurtër janë disa nga sfidat kryesore se pse fillim viti shkollor...

Tetovë, infektohet një edukatore me Covid-19, izolohen fëmijët që kanë qenë nën përkujdesjen e saj

Një edukatore e çerdhes “Rinia” në Tetovë ka rezultuar pozitiv me Covid 19. E njëjta   tani është në gjendje të mirë shëndetësore,...

Hajko Mas është në karantinë, i infektuar me Covid-19 një person i sigurimit

Ministri gjerman i Punëve të Jashtme, Hajko Mas është në karantinë pasi një truprojë e tij ka qenë pozitiv në koronavirusin e...

Mbi 80 dyqane në QTQ janë të mbyllura, jepen me qira pa pagesë! Nuk mund t’i paguajnë as faturat

https://youtu.be/J0R4RWmTr_U Dyqanet jepen me qira ose shiten. Këto shpallje mund të shihen në shumë dyqane të Qendrës...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -