ZGJEDHJET

Mickoski nga Jegunoci: Angazhohemi me projektin Rindërtimi me 1000 politika dhe masa për secilin nga diçka

Must Read

Kosovë, Vjosa Osmani kërkon shkarkimin e zyrtarëve të Listës Serbe nga Qeveria

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, kërkoi nga të gjitha partitë politike që ta mbështesin miratimin...

Beograd, paralajmërohen protesta të reja!

Pas protestave të djeshme në Beograd të Serbisë për paralajmërimin e kthimit të orës policore nga presidenti...

KE aprovon planin gjerman prej 500 miliardë eurosh ndihma kundër Covid-19

Komisioni Evropian ka aprovuar planet gjermane për të krijuar një fond prej 500 miliardë eurosh (564 miliardë...
- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristian Mickoski në takim me qytetarët në Jegunoc të Tetovës porositi se pas 15 korrikut vjen projekti Rindërtimi, program me 360 faqe i cili tha se është krijuar së bashku me njerëzit nëpër Maqedoni për shkak të problemeve dhe nevojave të tyre. Për secilin nga diçka ka në atë program, tha ai.

- Advertisement -

“Po angazhohemi të paktën 25 për qind rritje të pagës minimale dhe pensioneve, angazhohemi të paktën 1000  kilometra rikonstruktim të rrugëve, angazhohemi në bujqësi të paktën  640 milionë euro subvencione blerje të garantuar në një mandat. Angazhohemi në 1000 politika dhe masa, për ju dhe të afërmit tuaj”, theksoi Mickoski.

Lideri i VMRO-DPMNE-së tha se nuk do të harrohet tradhtia  kombëtare e pushtetit të tanishëm.

Para banorëve të Jegunocit fjalim mbajti edhe bartësja e listës në NJZ 6, Dafina Stojanovska. Ajo u bëri vërejtje kundëprshtarëve poliitkë të LSDM-së për fyerjet ndaj grave të VMRO-DPMNE-së./MIA

Средба со жителите на Битола, 28.06.2020

Средба со жителите на Јегуновце, 29.06.2020

Gepostet von Hristijan Mickoski am Montag, 29. Juni 2020
- Advertisement -
- Advertisement -
- Advertisement -

- REKLAMIM I PAGUAR POLITIK -

Latest News

Beograd, paralajmërohen protesta të reja!

Pas protestave të djeshme në Beograd të Serbisë për paralajmërimin e kthimit të orës policore nga presidenti Aleksandar Vuçiq, protestuesit edhe sot...

KE aprovon planin gjerman prej 500 miliardë eurosh ndihma kundër Covid-19

Komisioni Evropian ka aprovuar planet gjermane për të krijuar një fond prej 500 miliardë eurosh (564 miliardë dollarë) për të mbështetur bizneset...

Pendarovski – Holshtajn: Gjermania mbetet partner i besueshëm i Maqedonisë së Veriut

Gjermania ka qenë dhe do të mbetet partner i besueshëm i Maqedonisë së Veriut dhe do të vazhdojë ta mbështesë atë me...

Vdes gazetarja Jasmina Spasovska!

Pas një sëmundje të gjatë sot në Shkup ka ndërruar jetë gazetarja Jasmina Spasovska. Spasovska punonte në TV24, më parë ajo ka...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -