Mickoski: Me ripërtëritjen vijnë 1.000 projekte të cilat do ta përmirësojnë jetën e çdo qytetari

Must Read

Nesër vazhdon seanca konstituive për zgjedhjen e Kryetarit të Kuvendit

Kryesuesi i Kuvendit, Talat Xhaferi ka urdhëruar shërbimet Parlamentare që për nesër të përgatisin vazhdimin e seancës...

Zaevi nesër e merr mandatin për Qeverinë, Presidenti vendos edhe përkundër dilemave juridike

https://youtu.be/P2mpnwkboFY Presidenti Stevo Pendarovski njofton se nesër do t’ia ndajë mandatin kryetarit...

Viti shkollor mund të vonojë, nëse s’ka Parlament funksional dhe nëse rëndohet situata me Covid-19

https://youtu.be/_wCJfOxJQQs Edhe pas disa takimeve të zhvilluara ndërmjet  MASh dhe ekspertëve shëndetësorë...

Kryetari i VMRO-DPMNE-së Hristijan Mickoski sot së bashku me bartësin e  listës së kandidatëve për deputetë në Njësinë e dytë zgjedhore Vllado Misajllovski e vizituan komunën Shuto Orizare. Mickoski u porositi qytetarëve  se më 15 korrik vjen ripërtëritja e  e vendit dhe me ripërtëritjen  vijnë 1.000 masa të reja reale dhe projekte  të cilat do ta përmirësojnë  jetën e qytetarëve.

- Advertisement -

“Unë besoj se  këtu mund të jetë më ndryshe dhe ua jap fjalën,  e keni  fjalën time se me të vërtetë në katër vitet e ardhshme  do të bëjmë ringjallje jo vetëm këtu në Shuto Orizare por gjithkund në mbarë Maqedoninë ku  jeton popullata rome”, premtoi Mickoski. Pushteti për këto tre vjet, siç tha, asgjë nuk ka bërë për të mirën e Republikës së Maqedonisë. Premtohej  gjithçka,  ndërsa nga ajo sollën  vetëm krim, varfëri, zhvatje.

Mickoski potencoi se VMRO-DPMNE ka përgatitur edhe strategji kalimtare  në të cilën  u sigurua studentët të mos paguajnë  participim për vitin shkollor 2020/2021. Për  objektet hotelierike  këtu në Shuto Orizare, do të jetë joshëse të dinë se do të zvogëlohet  tatimi i vlerës së shtuar  prej 18 në 10 për qind, duke e përfshirë edhe vitin 2021.

- Advertisement -

“Betohem se atë që do ta premtojmë, edhe do ta plotësojmë për të gjithë banorët e Shuto Orizares. Të tregojmë se ka mundur më ndryshe  dhe se këto njerëz të cilët jetojnë  këtu e meritojnë  jetën më ndryshe”, theksoi Misajllovski.

- Advertisement -

Misajllovski shtoi se fitorja  do të jetë e bindshme nëse të gjithë qytetarët dalin në zgjedhje dhe votojnë  për  ripërtëritje të Maqedonisë./MIA

Јас верувам дека овде може да биде поинаку и ви давам збор дека во наредните четири години ќе направиме препород не само…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Freitag, 3. Juli 2020
- Advertisement -

Latest News

Zaevi nesër e merr mandatin për Qeverinë, Presidenti vendos edhe përkundër dilemave juridike

https://youtu.be/P2mpnwkboFY Presidenti Stevo Pendarovski njofton se nesër do t’ia ndajë mandatin kryetarit të LSDM-së Zoran Zaev për...

Viti shkollor mund të vonojë, nëse s’ka Parlament funksional dhe nëse rëndohet situata me Covid-19

https://youtu.be/_wCJfOxJQQs Edhe pas disa takimeve të zhvilluara ndërmjet  MASh dhe ekspertëve shëndetësorë ende nuk ka vendim definitiv...

Gostivar, 285 të infektuar aktiv me Covid-19, SPB shqipton rreth 3 mijë dënime për mosmbajtjen e maskave

https://youtu.be/B5yT0gLHOpw 285 raste aktive shënohen në Komunën e Gostivarit dhe dy komunat e tjera që gravitojnë në...

115 mijë euro donacion në Spitalin e Kërçovës, “Kalliri i Mirësisë” dhuron mbi 80 shtretër, autoambulancë e pajisje mjekësore

https://youtu.be/1Vufd9zI0Uc Organizata Humanitare “Kalliri i Mirësisë” dhuroi mbi 80 shtretër, autoambulancë,  respiratorë dhe pajisje tjera mjekësore për...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com