Mickoski: Mandati u kidnapua nga Zaevi

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski në dalje për media tha se Presidenti ia dha mandatin Zaevit pa asnjë dëshmi që është e nevojshme për të pasur shumicë parlamentare prej të paktën 61 deputetë.

“Pa asnjë provë që është e nevojshme për të pasur një shumicë parlamentare prej të paktën 61 deputetëve, ai i dha mandatin për formimin e një qeverie të re deputetit Zoran Zaev. “Pa prova dhe konfirmim se ai ka shumicën, ai ia dha mandatin, mandati u uzurpua nga Zaevi” tha Mickoski.

- Advertisement -

Kjo deklarat e kreut të VMRO-DPMNE-së, erdhi pasi që sot në mesditë Presidenti i vendit Stevo Pendarovski, mandatin për formimin e Qeverisë ia ndau kryetarit të LSDM-së, Zoran Zaev.

🔴 [LIVE] Hristijan Mickoski para gazetarëve

🔴 [LIVE] Hristijan Mickoski para gazetarëve 🔴 [ВО ЖИВО] Прес конференција на Христијан Мицкоски, лидер на ВМРО-ДПМНЕ

Gepostet von TV21 am Donnerstag, 13. August 2020
- Advertisement -
  • Tags
  • 5

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -