Mickoski: LSDM po përpiqet të blejë deputetë, Socialdemoratët heshtin, ende janë me pushime

Must Read

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse...

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë...
- Advertisement -

Kreu i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, pohon se njerëz që flasin në emër të LSDM-së po përpiqen të blejnë deputetë të koalicionit “Ripërtëritje për Maqedoninë”.

“Neveritem me atë që disa nga deputetët ma përcjellin, se si njerëz që prezantohen në emër të atyre që janë pjesë e udhëheqjes së LSDM-së, u ofrojnë privilegje të ndryshme për ta dhe familjet e tyre, përmendin numra 6-7 shifrorë të shprehur në euro, amnisti për raste gjyqësore dhe e gjitha kjo paraqet rrezikim brutal jo vetëm për ata njerëz, por edhe për mua”, tha kryetari i VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski.

- Advertisement -

Ditë më parë një gjë të tillë e pohoi edhe kryetari i “së Majtës”, Dimitar Apasiev, duke thënë se LSDM po përpiqet të blejë 5 deputetë, por pa theksuar se të cilës parti.

“Unë i di me emër, me mbiemër, e me detaje. Janë të shantazhuar, janë bërë përpjekje për ti korruptuar me apartamente në Shkup, shuma lëviz nga 100 mijë deri në 500 mijë euro që të kalojnë në taborin tjetër”, theksoi Dimitar Apasiev, kryetar i të “Majtës”.

- Advertisement -

Televizioni 21 u përpoq të marrë përgjigje nga LSDM për akuzat që u bëhen për blerje deputetësh, por përgjigje nuk morëm.

Arsyeja se pse LSDM mund ta bëjë një gjë të tillë, është se i duhen më shumë mandate deputetësh që do ta mbështesnin shumicën parlamentare që do ta formonin socialdemokratët.

- Advertisement -

Osmani për memorandumin bullgar: “Kemi linja të kuqe për të mbrojtur interesat kombëtare”

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, sot në një dalje për media ka komentuar edhe memorandumin Bullagr, me të cilën Bullgaria...

Përmbytje në rajonin rus Habarovsk

Për shkak të rritjes së nivelit të lumit Amur në rajonin Habarovsk në Lindjen e Largët ruse janë përmbytur 29 lagje.

MASH: Sigurojmë mësim edhe për fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për mësim online

Fëmijët të cilët nuk kanë pajisje për ndjekjen e mësimit online gjatë virusit Covid-19 do të kenë mundësi për mësim si edhe...

Përfundoi gazifikimi në Spitalin gjinekologjik “Nënë Tereza” në Çair

Ka përfunduar gazifikimi i Spitalit Special për Gjinekologji dhe Obstetrikë "Nënë Tereza" në Çair, i cili ishte si një nga ndotësit më...

Filipçe: Nuk ka ndryshim në vendimi për kërkesën e nënave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipce, sot gjatë vizitës në Spitalin special për gjinekologji dhe akusheri “Nëna Terezë” në Komunën e Çairit, edhe...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -