Mickoski: Dellçev është vija e kuqe e dinjitetit tonë

Must Read

470 milionë euro për pakon e katërt ekonomike, kryeministri Zaev e prezantoi pakon e re me 31 masa të veçanta

https://youtu.be/kdQaabZ9t-o Masa e parë është që të vazhdohet me pagesën e subvencionimit...

Rajoni pa teste PCR, kur? Filipçe: Ballkani Perëndimor bashkë me Bullgarinë dhe Greqinë, t’i hapin kufijtë

https://youtu.be/Ql7l3wD1pms Ende po pritet përgjigjja prej disa vendeve fqinje lidhur me idenë...

Subvencionim rrogash ka, sepse ka diskriminim?! Zaev premton se plani i ri do të jetë i barabartë për të gjithë!

https://youtu.be/el41cQQ9pYk Plani i Qeverisë që të inkurajojë dhe do të bashkëpunojë me...
- Advertisement -

Lideri i VMRO-DPMNE, Hristijan Mickoski thotë se figura historike e Goce Dellçevit nuk duhet të negociohet sepse ajo përfaqëson vijën e kuqe kur bëhet fjalë për dinjitetin e Maqedonisë.

Ai është kundër negocimit të historisë së Maqedonisë me fqinjin tonë.

- Advertisement -

“Dellçev është vija e kuqe e dinjitetit dhe identitetit tonë,” tha Mickoski.

“Një nga parullat që u dëgjua në këtë protestë është “Për Dellçev protestohet, nuk po negociohet”.

- Advertisement -

Opozitarja VMRO-DPMNE këtë pasdite organizoi një protestë në mbështetje të, siç u njoftua, anëtarësimin e Maqedonisë në BE dhe Goce Delçev.

Protesta filloi në orën 18:30 para Ministrisë së Drejtësisë dhe vazhdoi përtej urës “Goce Delçev” për në ndërtesën e Ministrisë së Punëve të Jashtme.

- Advertisement -

470 milionë euro për pakon e katërt ekonomike, kryeministri Zaev e prezantoi pakon e re me 31 masa të veçanta

https://youtu.be/kdQaabZ9t-o Masa e parë është që të vazhdohet me pagesën e subvencionimit të rrogave në ekonomi me...

Rajoni pa teste PCR, kur? Filipçe: Ballkani Perëndimor bashkë me Bullgarinë dhe Greqinë, t’i hapin kufijtë

https://youtu.be/Ql7l3wD1pms Ende po pritet përgjigjja prej disa vendeve fqinje lidhur me idenë për hapjen e kufijve në...

Subvencionim rrogash ka, sepse ka diskriminim?! Zaev premton se plani i ri do të jetë i barabartë për të gjithë!

https://youtu.be/el41cQQ9pYk Plani i Qeverisë që të inkurajojë dhe do të bashkëpunojë me sektorin e biznesit, që privati...

Çfarë po bën Kryetari i Butelit? Shumë premtoi, e çdo punë ka ngecur!

https://youtu.be/z5KU2FQ84AE “Pyes! Pse nuk është ndërtuar objekti i ri shëndetësor dhe pse Buteli nuk ka poliklinikë? Qëllim...

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov

Pa rrymë elektrike nesër do të jenë disa pjesë të komunave Studeniçan dhe Gjorçe Petrov. Siç informoi QRMK pas...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -