Mesi është lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas golave dhe numrit të ndeshjeve

Must Read

Nuk do të shpejtohet me hapjen e kopshteve

Lidhur me fillimin me punë të kopshteve do të ruhet plani dinamik që tani më është konfirmuar...

Zhbogar: Shpresojmë se deri në fund të vitit do të fillojnë negociatat me BE-në

Reformat e vazhdueshme dhe rezultatet e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të kontribuojnë për progresin e...

Qeveria ta ndryshojë protokollin! “Askush s’mund të kërkojë letërnjoftime në lokale”

https://youtu.be/1xoKrQbwU_c Të gjithë jemi duke parë se si në tavolina të lokaleve...

Sulmuesi i Barcelonës, ​​Lionel Mesi është shpallur lojtari më i mirë në historinë e Ligës së Kampionëve sipas numrit të golave ​​të shënuar dhe numrit të ndeshjeve të luajtura.

Argjentinasi është lider në renditjen, me 114 gola të shënuar në 141 ndeshje në garën elitare, apo me proporcion 0,8.

Rivali i madh i Mesit, Kristiano Ronaldo, është i treti.

Lojtarët më të mirë në Ligën e Kampionëve sipas golave ​​të shënuar në ndeshjet e luajtura:

1. Lionel Messi (141 ndeshje, 114 gola, proporcion 0,8)

2. Rud van Nisterloj (73 ndeshje, 56 gola, 0,77)

3. Kristiano Ronaldo (169 ndeshje, 128 gola, 0,76)

4. Robert Levandovski (86 ndeshje, 64 gola, 0,74)

5. Nejmar (57 ndeshje, 35 gola, 0,61)

6. Filipo Inzagi (81 ndeshje, 46 gola, 0,57)

7. Edinson Kavani (62 ndeshje, 35 gola, 0,56)

8. Sergio Aguero (71 ndeshje, 39 gola, 0,55)

9. Karim Benzema (119 ndeshje, 64 gola, 0,54)

10. Raul (142 ndeshje, 71 gola, 0,5)./MIA

- Advertisement -

Latest News

Zhbogar: Shpresojmë se deri në fund të vitit do të fillojnë negociatat me BE-në

Reformat e vazhdueshme dhe rezultatet e Republikës së Maqedonisë së Veriut do të kontribuojnë për progresin e vendit. Bashkimi Evropian së shpejti...

Qeveria ta ndryshojë protokollin! “Askush s’mund të kërkojë letërnjoftime në lokale”

https://youtu.be/1xoKrQbwU_c Të gjithë jemi duke parë se si në tavolina të lokaleve nuk janë duke u ulur...

Raport i Bankës Botërore: Shkalla e varfërisë pritet të rritet rreth 20 për qind

Simulimet e Bankës Botërore parashikojnë që niveli i varfërisë të rritet nga rreth 17 për qind në vitin 2019 në rreth 20-23...

Prokuroria e Lartë Publike i cilësoi si të pabaza ankesat e mbrojtjes së të akuzuarve për “27 prillin”

Në debatin publik, që tri ditë me radhë po mbahet në Gjykatën e Apelit për ankesat pas aktgjykimeve për rastin “27 prilli”,...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -