Array

Merkel e hidhëruar në Ciprasin

Must Read

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian...
- Advertisement -

Kancelarja e Gjermanisë, Angela Merkel, është e hidhëruar në Kryeministrin e Greqisë, Aleksis Cipras, për shkak të planeve të Greqisë që të lidhë kontrata të reja në fushën e shit-blerjes së armatimit, si me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ashtu edhe me Rusinë, përkundër faktit se Greqia rrezikon të falimentojë, shkruan gazeta Bild.
Sipas Bildit, Merkel gjatë vizitës së Ciprasit në Berlin, ka biseduar me të edhe për buxhetin ushtarak të Greqisë.
Sipas disa pjesëmarrësve në takim, si Merkel, ashtu edhe Cipras atëbotë u pajtuan se shpenzimet për armatimin e Greqisë do të duhej të ishin më të vogla dhe se prioritet duhet të kenë shpenzimet në fushën e mirëqenies sociale.
Një zëdhënës i Qeverisë së Gjermanisë nuk pranoi të komentojë këtë shkrim të gazetës Bild.21 Media

- Advertisement -

Protesta e dytë e nënave në pushim të lindjes dhe e prindërve të fëmijëve deri gjashtë vjeç

Nënat e fëmijëve deri në moshën gjashtëvjeçare dhe ato të cilat janë në pushim të lindjes, sot pasdite sërish dolën në protestë...

Pasqyrë ditore të gjendjes me Covid-19 në botë

Sipas të dhënave të reja, në botë me koronavirusin e ri deri më tani janë infektuar  31.345,441 persona. Prej tyre kanë vdekur...

Gjukanoviq: Pas zgjedhjeve, të gjithë kanë arsye të jenë të kënaqur

Presidenti i Malit të Zi, Millo Gjukanoviq deklaroi sot se prania e misionit vëzhgues të Rrjetit evropian të organizatave për monitorimin e...

Lëvizja Besa ndahet nga LSDM-ja, në Kuvend do të veprojnë si të pavarur

https://youtu.be/8m3tMxhkddM Në një muaj e gjysmë pas konstituimit të Kuvendit dhe një javë pasi u formuan grupet...

Dislokimi i bastoreve, LSDM-VMRO-DPMNE heshtin se a do të votojnë Ligjin!?

https://youtu.be/s2RVx-uQ_xw Një ndër pikat për formimin e koalicionit qeveritar ishte edhe ligji për dislokimin e lojërave të...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -