Më në fund rikthehet futbolli, këto ndeshje luhen sot në Gjermani

Must Read

Maqedonia e Veriut mes vendeve të cilave nga 15 qershori do t’u lejohet hyrja në Greqi

Vendi ynë është mes 29 shteteve të Evropës dhe botës, për të cilat  nga 15 qershori do...

Shilegov: Qytetarët t’i respektojnë masat gjatë lëvizjes në hapësira publike

Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov sot bëri thirrje që të gjithë qytetarët gjatë lëvizjes në vende publike...

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron karantinë për disa komuna

Qytetarët nuk po respektojnë masat për mbrojtje nga koronavirusi andaj do të shqyrtohet mundësia që të ketë...

Pas dy muajve më në fund sot do të rikthehet futbolli evropian. Është Bundesliga Gjermane, liga e parë që do të rinis të luhet nga sot, ku na presin disa ndeshje tejet interesante. Kryendeshja e javës së 26-të është derbi i zjarrtë ndërmjet Borussia Dortmund dhe Schalke. Ndërsa në takimet tjera takohen, Augsburg – Ëolfsburg, Dusseldorf – Paderbon, Hoffeinheim – Hertha Berlin, Leipzig – Freiburg dhe ndeshja e fundit luhet në mes të Frankfurtit dhe Monchegladbach. Mirëpo masat janë të rrepta dhe duhet që lojtrët të ken maska gjatë hyrjes në qendrat stërvitore, me maska edhe kur paraqiten në konferencat për shtyp përpara ndeshjeve.

  • Tags
  • 4
- Advertisement -

Latest News

Shilegov: Qytetarët t’i respektojnë masat gjatë lëvizjes në hapësira publike

Kryetari i Shkupit, Petre Shilegov sot bëri thirrje që të gjithë qytetarët gjatë lëvizjes në vende publike t’i respektojnë rekomandimet dhe protokollet...

Ministri i Shëndetësisë paralajmëron karantinë për disa komuna

Qytetarët nuk po respektojnë masat për mbrojtje nga koronavirusi andaj do të shqyrtohet mundësia që të ketë karantina lokale në disa nga...

4 të vdekur dhe 52 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut

Ministria e Shëndetësisë informon se në 24 orët e fundit janë regjistruar 52 raste të reja me COVID-19. 26 janë nga Shkupi,...

Çairit do t’i shtohen edhe dy rrethrrotullime, bankinat zgjidhje e përkohshme

Bankinat e vendosura mes për mes rrugës në Çairçanjë janë zgjidhje e përkohshme, ndërsa sot Kryetari i Çairit Visar Ganiu paralajmëroi se...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -