Më 29 qershor në Mazeberg takim Makron dhe Merkel

Must Read

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të...

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt/Ligj të ri

https://youtu.be/0o3WxJSWFE4 Problemi me dislokimin e bastoreve mbetet akoma i pazgjidhur. Ndonëse janë...
- Advertisement -

Presidenti i Francës Emanuel Makron më 29 qershor  do të takohet me  kancelaren gjermane Angela Merkel në qytetin Mazeberg, me ç’rast do të bisedojnë  për planin për rimëkëmbje të ekonomisë gjermane, kumtoi sot pallati i Eliseut.

Gjithashtu është parashikuar Makron dhe Merkel  të bisedojnë edhe për krizën  pas shpërthimit të pandemisë me Kovid-19, mbrojtja e mjedisit jetësor dhe  për punë tjera ndërkombëtare.

- Advertisement -

Në fillim të javës Makron  u takua me kryeministrin e Holandës, Mark Rute, me ç’rast ishte mundësuar përparim për tejkalimin e dallimeve  për buxhetin dhe fondin për rindërtim të BE-së./MIA

- Advertisement -

Sërish thirrje anti-shqiptare, dasmorët u nisën për të marrë nuse, u takuan me “Komitët”

https://youtu.be/IpVru6zhjP8 Ishin nisur për të marrë nusen, por dasmorët shqiptarë u takuan me grupin e tifozëve “Komitët”...

Ndotësit do të kapen me dron, nga 18 xhirime, kapet një ndotës

https://youtu.be/IMbCRan-vnM Patrulla ekologjike, me dron fluturon disa herë në javë për të kontrolluar se kush ndotë dhe...

Dislokimi i bastoreve, Besimi premton Projekt/Ligj të ri

https://youtu.be/0o3WxJSWFE4 Problemi me dislokimin e bastoreve mbetet akoma i pazgjidhur. Ndonëse janë dhënë shumë premtime, pikat e...

Kërçovë, Lumi “Sushica” premtim vetëm në letër! Dehari: Vitin e ardhshëm do të konkurrojmë për këtë projekt

https://youtu.be/gU-ike3LWXQ Kështu duhej të duket Lumi “Sushica” i cili kalon përmes qytetit të Kërçovës.

“Kodra e Diellit”, me rrugë të shkatërruara, deponi në vend të parkut nacional

https://youtu.be/L1A_M8voBjY Me gropa në çdo cep është e mbushur rruga që të shpien drejt lagjes së vikend...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -