Mbi 803 mijë viktima nga Covid-19 në botë

Must Read

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi...
- Advertisement -

Numri i përgjithshëm i njerëzve të infektuar me koronavirus në botë ka tejkaluar 23 milionë.

Sipas të dhënave nga Worldometers më shumë se 803 mijë veta kanë vdekur nga Covid-19 në gjithë botën.

- Advertisement -

Numri më i lartë i vdekjeve është regjistruar në Shtetet e Bashkuara me 179 mijë e 200 viktima teksa nga fillimi i pandemisë janë infektuar 5 milionë e 796 mijë e 727 persona.

Në vendin e dytë rradhitet Brazili me 113 mijë e 454 të vdekur dhe 3 milionë e 536 mijë e 488 të prekur.

- Advertisement -

India rradhitet në vendin e tretë me 55 mijë e 928 viktima dhe 2 milionë e 975 mijë e 701 të infektua.

Kujtojmë se në gjithë botën janë infektuar 23 milionë e 65 mijë e 281 persona, ndërsa 15 milionë e 650 mijë e 653 njerëz janë shëruar deri më tani.

- Advertisement -

- Advertisement -

Kasami: Ministritë me të cilat do të udhëheqë Besa do të jenë në shërbim të qytetarëve

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, në emisionin Click Plus në TV21, premtoi se dikasteret që do t’i udhëheqë Lëvizja Besa do...

Deputetët e Besës asnjëherë nuk kanë qenë pjesë e grupit parlamentar të LSDM-së – thotë Bilall Kasami në Click Plus

Deputetët e Lëvizjes Besa në Kuvend janë të paraqitur si grup parlamentar i Lëvizjes Besa, kështu deklaroi kreu i Lëvizjes Besa, Bilall...

Kasami në Click Plus: Shumica parlamentare do të rritet, deputetë opozitarë do të na bashkohen

Kryetari i Lëvizjes Besa në emisionin Click Plus tha se shumica parlamentare do të rritet. Ai theksoi se deputetët opozitarë do t’i...

Kuvendi votoi ndryshimet Ligjore për arsimin fillor dhe të mesëm

Me 61 vota  "pro", asnjë "kundër" dhe 28 "abstenime", Kuvendi miratoi Ligjin për ndryshimet në Ligjin për arsimin fillor dhe me 61...

Parandalohet një incident i ri në Spitalin e Strumicës, pasi që një foshnje 9 muajsh ndërroi jetë

Pasditen e sotme rreth orës 16 në repartin për fëmijë pranë Spitalit të Strumicës ka ndërruar jetë një foshnje nëntë muajsh nga...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -