Mbi 50.000 raste të vdekjes nga Covid-19 në Gjermani

TË FUNDIT

2 padi dhe 12 arrestime për protestën e “Monstrës”, detaje të reja nga Prokuroria

12 arrestime dhe 2 padi penale është bilanci i fundit i aktiviteteve që i ka ndërmarrë Prokuroria Themelore Publike...

Sami Tërnoci nga Bujanoci i del në ndihmë mërgatës shqiptare për regjistrimin

Procesi i regjistrimit në Maqedoninë e Veriut i ka mobilizuar edhe mërgimtarët nga trojet shqiptare. Kështu është rasti me...

VIDEO/Momenti i tërmetit në Greqi, qytetarë të frikësuar

Janë publikuar pamjet e para nga tërmeti i fuqishëm që u regjistruar në Greqi. Shihet se lëkundjet ishin të mëdha,...

A u përmbush premtimi i BDI-së për subvencionim të pagave për shqiptarët në sektorin privat? Përgjigjen nga Qeveria

Miratimi i programit në seancën e Qeverisë, ku parashihet subvencionim i kompanive private për punëtorë mbi bazën e parimit...

Tërmet i fuqishëm godet Greqinë, ndihet në Shkup dhe Tiranë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Greqinë para pak minutash. Tërmeti me fuqi prej 5.9 ballë, është ndjerë edhe në...

Numri i përgjithshëm i rasteve të vdekjes të shkaktuara nga koronavirusi në Gjermani sot e tejkaloi pragun prej 50.000, kumtoi Instituti për sëmundje infektuese “Robert Koh”.

Nga fillimi i pandemisë, instituti i ka regjistruar gjithsej 50.642 raste të vdekjes në Gjermani, prej të cilave 859 në 24 orët e kaluara – numër relativisht i ulët këtë javë.

Autoritetet gjermane i vazhduan masat kufizuese kundër Kovid-19 – shkolla të mbyllura dhe dyqane që nuk shesin mallra për nevojat themelore deri më 14 shkurt.

TË NGJAJSHME