Mbahet seanca e tetë e Këshillit të Sigurisë

Must Read

14 të vdekur dhe 862 raste të reja me Covid-19

866 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 2699...

Rrëmujë në tregun e Tetovës, qytetarët të frikësuar nga personat që nuk respektojnë masat

https://www.youtube.com/watch?v=vsNjF8C-jTw Përderisa numri i personave të infektuar është duke u rritur në...

S’ka negociata për identitetin! Nga Bullgaria nuk ka propozim zyrtar për kompromis

https://youtu.be/CMxRCWRaYPY “Nuk ka negociata për identitetin tonë” – kështu u shprehën presidenti...

Situata politike dhe e sigurisë në vend pas anëtarësimit në NATO do të jetë tema e diskutimit në seancën e sotme të tetë të Këshillit të Sigurisë të Republikës së Maqedonisë së Veriut, që do të mbahet në Vilën Vodno, duke filluar nga ora 12:00.

Në seancë, përveç anëtarëve të përhershëm të Këshillit, me ftesë të presidentit Pendarovski do të jenë të pranishëm edhe drejtorët e Agjencisë së Inteligjencës, Erolld Musliu, Agjencisë së Sigurisë Kombëtare, Viktor Dimovski, Agjencisë operativo-teknike AOT, Zoran Angellovski, si dhe shefi i Shtatmadhorisë së Armatës së Republikës së Maqedonisë së Veriut, gjeneral koloneli Vasko Gjurqinovski.

Siç komunikuan nga Kabineti i presidentit, pas përfundimit të seancës, presidenti Stevo Pendarovski do të japë deklaratë për opinionin./MIA

  • Tags
  • 4

14 të vdekur dhe 862 raste të reja me Covid-19

866 të infektuar me koronavirus janë regjistruar brenda 24 orëve informon ministria e Shëndetësisë nga gjithsej 2699 teste të realizuara. Nga Instituti...

Rrëmujë në tregun e Tetovës, qytetarët të frikësuar nga personat që nuk respektojnë masat

https://www.youtube.com/watch?v=vsNjF8C-jTw Përderisa numri i personave të infektuar është duke u rritur në mënyrë  drastike, tregjet në Tetovë...

S’ka negociata për identitetin! Nga Bullgaria nuk ka propozim zyrtar për kompromis

https://youtu.be/CMxRCWRaYPY “Nuk ka negociata për identitetin tonë” – kështu u shprehën presidenti Stevo Pendarovski dhe kryeministri  Zoran...

Infektohet deputetja! A rrezikohet Kuvendi? Xhaferi nuk u përgjigj se a do të testohen të gjithë deputetët

https://youtu.be/ZyrNOOQutXo A ekziston rreziku për shpërndarjen e virusit korona tek deputetët në Kuvend? Dje deputetes së LSDM-së,...

470 mln euro për pakon e katërt, opozita rebalancin e buxhetit e vlerëson si të keqkonceptuar

https://youtu.be/p5cjh6Bm2tk Kuvendi filloi debatin për rebalancin e buxhetit. Përmes tij parashihen që 470 milionë euro të ndahen...

More Articles Like This