Mashtronte për shitje të teknikës së bardhë që nuk e posedonte, MPB dorëzon kallëzim penal

TË FUNDIT

Qeveria miraton tekstin e Projekt-Ligjit për Agjencinë e Intelegjencës

Qeveria sonte në seancën e saj të 24-të e miratoi tekstin e Projektligjit për Agjencinë e Inteligjencës.

Dua Lipa dominon në nominimet kryesore të “Grammy Awards 2021”

Dua Lipa, këngëtarja shqiptare me famë botërore, dominon në nominimet e “Grammy Awards 2021”.

Zvicër, sulm në një supermarket, policia nuk përjashton “motive terroriste”

Një grua zvicerane sulmoi dy gra të tjera, njërën me thikë, në një supermarket në Llugano, në...

Kinë, gjenden gjurmë virusi në paketimet në Dongguan

Autoritetet shëndetësore në qytetin Dongguan, në provincën kineze të Guangdong, zbuluan se dy kampionë të paketimeve ushqimore...

Bajden prezanton ekipin që është gati “të udhëheqë botën”

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden ka prezantuar të martën ekipin e tij për siguri kombëtare, i...

Nga ministria për Punë të Brendshme informojnë se Njësia për Krim Ekonomik dhe Kompjuterik ka dorëzuar kallëzim penal kundër personit F.M nga Shkupi për shkak të dyshimit se personi në fjalë disa herë mbi shumë njerëz ka kryer veprën penale “mashtrim” sipas nenit 247 nga Kodit Penal.

-Nëpërmjet rrjeteve sociale i paraqituri ka publikuar reklama për shitje të aparateve të teknikës së bardhë, të cilat nuk i ka poseduar dhe me mashtrime ndaj shumë personave ka fituar fitim të paligjshëm në vlerën totale prej 89.350 denarëve.

Pas zbardhjes se tërësishme të rastit deri tek Prokuroria Themelore do të dorëzohet kallëzim penal për personin F.M për veprën “mashtrim” , sipas nenit 24 të Kodit Penal, thuhet në kumtesën e MPB-së.

  • Tags
  • 3

TË NGJAJSHME