Mas: Keq është për Këshillin e Sigurisë të KB-së, që nuk ka unitet rreth pandemisë

Must Read

Arriti pasardhësi i Zhbogarit, David Geer ambasador i ri i BE-së në Maqedoni

Sot, shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadori David Geer, i...

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec,...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të...
- Advertisement -

Gjermania synon të nisë iniciativë të re për të miratuar rezolutë të Këshillit të Sigurisë të KB-së mbi pandeminë e koronavirusit, njoftoi ministri i Punëve të Jashtme, Hajko Mas.

“Keq është për Këshillin e Sigurisë së KB-së që ende nuk ka arritur konsensus për këtë çështje të rëndësishme globale”, tha Mas.

- Advertisement -

Sipas mediave gjermane, ai konsideron se Këshilli i Sigurisë nuk mund të mos shprehet kur e gjithë bota po lufton me pandemi të tillë.

Gjermania do të marrë përsipër kryesimin e Këshillit të Sigurisë së KB-së më 1 korrik, në një muaj.

- Advertisement -

Rezoluta e koronavirusit deri më tani ka dështuar për shkak të mosmarrëveshjes në mes SHBA-së dhe Kinës për rolin e Organizatës Botërore të Shëndetësisë./MIA

- Advertisement -

Arriti pasardhësi i Zhbogarit, David Geer ambasador i ri i BE-së në Maqedoni

Sot, shefi i Delegacionit të Bashkimit Evropian në Republikën e Maqedonisë së Veriut, ambasadori David Geer, i dorëzoi Letrat Kredenciale kryetarit të...

Kiçeec duhet të paraqitet në burg!

Gjykata Penale tashmë ka shkruar urdhrin për vuajtjen e dënimit me burg për Zoran Milevski – Kiçeec, i dënuar me tre vjet...

Osmani – Bregu: Sfidat dhe potencialet nga Samiti i Sofjes tema më e rëndësishme e takimit

Sfidat, por edhe potencialet e Samitit të ardhshëm të Sofjes në suaza të presidencës së përbashkët të Maqedonisë së Veriut dhe Bullgarisë...

Grubi takon ambasadorin e Republikës Popullore të Kinës, z.Xhang Xuo

Zëvendëskryeministri i parë dhe ministër për Sistem Politik dhe Marrëdhënie ndërmjet Bashkësive, z.Artan Grubi, sot realizoi takim me ambasadorin e Republikës Popullore...

10 fakte interesante për kosin!

Kosi është një nga produktet që e blejmë më shpesh në familjet tona Ai gjendet gjithmonë në frigorifer. Por më poshtë ju...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -