Marsh protestues “Drejtësi për Kolon” në Shkup

Must Read

Autostrada Shkup-Bllacë nuk mund të ndërpritet, Asllani: Presim kompromis mes pronarëve dhe institucioneve për çmimin

https://www.youtube.com/watch?v=e9FANss3fJ4 18 pronarë të tokave ku duhet të ndërtohen dy kilometrat e...

Estonia, Letonia dhe Lituania vendosën sanksione të reja për Bjellorusinë

Estonia, Letonia dhe Lituania sot vendosën ndalesë  udhëtimi për rreth 100 zyrtare bjellorus, duke i shtuar në...

Vala e dytë e koronavirusit në Holandë brengos shumë, do të nevojiten masa të reja

Vala e dytë e koronavirusit në Holandë brengos shumë dhe do të duhet të vendosen  masa të...
- Advertisement -

Me sloganin “Drejtësi për Kolon” këtë pasditë u protestua në rrugët e Shkupit. Protestuesit konsiderojnë se është i vogël dënimi me 3 vijet burg që i është shqiptuar vrasësist të Nikolla Hristovskit, djaloshit që para një viti u vra në lagjen Aerodrom të Shkupit.

Protestuesit fillimisht ishin përpara Ministrisë së Drejtësisë, e më pas marshuan për protestë para Prokurorisë Publike dhe Gjykatës Penale në Shkup.

- Advertisement -

Marsh protestues u mbajt edhe javën e kaluar në lagjen Aerodrom./TV21

Протестен марш „Правда за Кољо“ поради малата казна за убиството на Никола ХристовскиMarsh protestues #DrejtësiPërKolon si reagim për dënimin e vogël për vrasjen e #NikollaHristovskit

Gepostet von TV21 am Dienstag, 23. Juni 2020

Протест пред Кривичен суд

Gepostet von TV21 am Dienstag, 23. Juni 2020
- Advertisement -

Autostrada Shkup-Bllacë nuk mund të ndërpritet, Asllani: Presim kompromis mes pronarëve dhe institucioneve për çmimin

https://www.youtube.com/watch?v=e9FANss3fJ4 18 pronarë të tokave ku duhet të ndërtohen dy kilometrat e parë të autostradës Shkup –...

Estonia, Letonia dhe Lituania vendosën sanksione të reja për Bjellorusinë

Estonia, Letonia dhe Lituania sot vendosën ndalesë  udhëtimi për rreth 100 zyrtare bjellorus, duke i shtuar në listën e personave zyrtar të...

Vala e dytë e koronavirusit në Holandë brengos shumë, do të nevojiten masa të reja

Vala e dytë e koronavirusit në Holandë brengos shumë dhe do të duhet të vendosen  masa të reja kufizuese, deklaroi sot kryeministri...

Shahpaska: Gjithsej 79,5 milion euro për mbështetje financiare për të punësuarit në kompanitë

Gjithsej 79,5 milion euro për masën mbështetje financiare prej 14.500 denarë për punëtor janë paguar në tre muajt e fundit. Në të...

Mitarakis u bëri thirrje grekëve të tregojnë solidaritet për refugjatët

Greqia të tregoj solidaritetin e treguar nga Bashkimi Evropian për refugjatët që do të zhvendosen, kërkoi ministri grek i Azilit Notis Mitarakis...
- Advertisement -

More Articles Like This

- Advertisement -